عنوان خبر:عوارض دريافتي از گردشگران
شنبه 18 دي 1389 - 22:51:46


معاون امور عمراني استاندار گلستان گفت: عوارض دريافتي از گردشگران بايد بيشتر از عوارض افراد بومي باشد.به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان به نقل از روابط عمومي استانداري گلستان، عبدالرضا دادبود كه در نشست بخشداران استان بر جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز در مناطق روستايي تاكيد كرد.
وي اظهار داشت: در اين زمينه علاوه بر ايفاي نقش كامل از سوي دستگاه‌هاي ذي‌ربط، دهياري‌ها نيز بايد نهايت اهتمام را به خرج دهند.
معاون امور عمراني استاندار گلستان خاطرنشان كرد: در استان مناطقي وجود دارد كه نه در محدوده شهرها بوده و نه در محدوده روستاها، ليكن ساخت و سازهايي در مناطق مذكور كه متولي خاصي نداشته صورت گرفته است.
دادبود بر تعيين تكليف هر چه سريع‌تر اين مناطق تاكيد كرد و افزود: خلاء موجود در مناطق مذكور در درازمدت نه از لحاظ عمراني و نه اقتصادي و نه اجتماعي به صلاح نيست.
وي گفت: اگر در اين زمينه نياز به اصلاح طرح هادي روستاهاي گردشگري و افزايش محدوده باشد، آمادگي لازم وجود دارد.
معاون امور عمراني استاندار گلستان با اشاره به رونق ساخت و سازها در روستاهاي گردشگري استان اظهار داشت: ساخت و سازهاي مذكور بايد منطبق با معماري بومي منطقه باشد.
وي گفت: به دليل لحاظ تفاوت‌ها، پيشنهاد مي‌شود عوارض وضع شده دريافتي از گردشگران و افراد غيربومي، بيشتر از عوارض دريافتي از افراد بومي باشد.
دادبود همچنين بر ضرورت پيگيري به خاطر واريز جرايم كميسيون ماده 99 به حساب دهياري‌ها تاكيد كرد.
وي بر استمرار نظارت تيم‌هاي ده‌گردشي براي بررسي ساخت و سازهاي مناطق روستايي تاكيد كرد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1033.html )