عنوان خبر:احداث بزرگ‌ترين مجتمع آموزشي كشاورزي در ني‌تپه راميان
پنجشنبه 23 دي 1389 - 19:39:44


مدير‌كل فني و حرفه‌اي استان گلستان از آغاز عمليات احداث بزرگ‌ترين مجتمع آموزشي كشاورزي فني و حرفه‌اي استان در ني‌تپه شهرستان راميان خبر داد.به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، ابوطالب جلالي صبح امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: در اين مجتمع آموزشي همه رشته‌هاي مربوط به علوم زراعي، باغي، دام و طيور، شيلات گياهان دارويي و گياهان تزئيني آموزش داده خواهد شد.
وي تصريح كرد: اين پروژه در سه فاز و در زميني به مساحت 21 هكتار با فضاي آموزشي 5‌هزار متر احداث خواهد شد.
جلالي با بيان اينكه احداث اين پروژه در چهار سال به انجام خواهد رسيد، افزود: فاز اول اين پروژه 18 ماه ديگر به بهره‌برداري مي‌رسد.
به گفته وي احداث كامل اين پروژه به 60 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد.
جلالي موقعيت ويژه و يكپارچگي مزارع كشاورزي در ني‌تپه راميان را علت اصلي احداث مجتمع آموزشي كشاورزي در اين منطقه عنوان كرد.
مديركل فني و حرفه‌اي استان گلستان با اشاره به مصوبات سفر سوم رياست جمهوري به استان در حوزه آموزش فني و حرفه‌اي گفت: احداث مركز آموزش فني و حرفه‌اي مراوه‌تپه، مركز آموزش فني و حرفه‌اي در گنبدكاووس و نيز تجهيز كارگاه‌هاي مراكز آموزش فني و حرفه‌اي در استان از جمله مهم‌ترين مصوبات سفر اخير هيئت دولت به استان بوده است.
جلالي همچنين اخذ چارت سازماني براي مراكز فاقد چارت در شهرستان‌هاي گميشان، آق‌قلا، مينودشت و بندرتركمن را از ديگر مصوبات اين سفر عنوان كرد.
مديركل فني و حرفه‌اي استان با اشاره به ضرورت و اهميت اجراي نظام جامع مهارت و فناوري اظهار داشت: بر اساس اين نظام آموزشي، آموزش‌هاي مهارتي و كاربردي در چارچوب قانون با ظرفيت‌هاي علمي جامعه هماهنگ خواهد شد.
جلالي افزود: با اجراي صحيح اين سيستم آموزشي ارتباط درست، منطقي و قانوني بين حوزه‌هاي آموزش مهارتي و جايگاه‌هاي علمي و دانشگاهي برقرار خواهد شد.
به گفته وي با اجراي اين نظام همه آموزش‌گيرندگان اعم از هنرجويان سيستم آموزشي مستمر و سيستم پودماني و پراكنده از مزاياي تحصيلي دانشگاهي بهره‌مند شده و مي‌توانند با طي دوره‌هاي آموزشي مدرك دانشگاهي معتبر نيز دريافت كنند.
وي يادآور شد: قوانين اين شيوه آموزشي وضع شده و به زودي آيين‌نامه اجرايي آن ابلاغ مي‌شود.
جلالي با اشاره به ميزان تعهدات فني و حرفه‌اي در بخش آموزش در سال جاري تصريح كرد: در سال 1389 فني و حرفه‌اي استان بايد 4 ميليون نفر ساعت در بخش دولتي و 5 ميليون و 800 هزار نفر ساعت در ظرفيت بخش خصوصي تحت آموزش قرار دهد.
وي گفت: تاكنون 80 درصد تعهدات در دو بخش خصوصي و دولتي عملي شده است و انتظار مي‌رود تا پايان سال جاري پنج درصد بيش از تعهدات ارائه شده، خدمات آموزشي به هنرجويان ارائه شود.
مديركل فني و حرفه‌اي استان اقدامات اين اداره كل را در سال‌هاي اخير مناسب ارزيابي كرد و اظهار داشت: كسب رتبه دوم توسط اداره كل فني و حرفه‌اي استان گلستان در ميان ادارات كل سراسر كشور، كسب رتبه سوم در جشنواره شهيد رجايي استان و كسب رتبه چهارم در طرح تكريم ارباب رجوع گواهي بر موفقيت اين ارگان در ارائه خدمات مناسب به جامعه هدف خود بوده است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1100.html )