عنوان خبر:فتنه سال گذشته دشمن، توسط نيروهاي داخلي اش هدايت مي شد
جمعه 24 دي 1389 - 21:17:12


نماينده ولي فقيه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به ديدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب اسلامي در سالروز حادثه قيام مردم اين شهر گفت: دشمن فتنه سال 88 را از خارج كشور، توسط نيروهاي داخلي خود هدايت مي كرد.به گزارش ايرنا، آيت الله 'سيدكاظم نورمفيدي' در خطبه هاي اين هفته نماز عبادي سياسي جمعه در گرگان افزود: دشمن از اول انقلاب با اين نظام مخالف بود و به هر طريقي سعي مي كرد تا نگذارد كشور به پيشرفت، توسعه و تعالي دست يابد.
به گفته وي، دشمني هاي دشمن از روزهاي اول انقلاب شروع شد و اين اواخر با فتنه 88 و همچنين ترور دانشمندان هسته اي ايران از جمله شهيدان عليمحمدي و شهرياري به اوج خود رسيد.
وي تصريح كرد: دشمن با فتنه انگيزي و تحريك و هل دادن برخي مردم از طريق رسانه ها و شبكه هاي ماهواره اي خود، سعي در براندازي نظام و انقلاب داشت كه در ادامه همان كارها دست به ترور شخصيت هاي علمي و دانشمندان زدند.
وي ادامه داد: دشمن پس از فروپاشي شوروي سابق نمي خواست هيچ كشور و قدرتي بالاتر و برتر از خودش باشد و پس از آن فروپاشي، دشمن احساس كرد كه ايران قدرتي در برابر اوست به همين دليل خواست كه جلوي پيشرفت ما را بگيرد كه خوشبختانه در هيچ كدام از طرح ها و برنامه هاي خود موفق نبود.
آيت الله نورمفيدي افرود: دشمنان ايران اسلامي از جمله رژيم صهيونيستي و آمريكا، بهترين راه براي جلوگيري از پيشرفت ايران و دستيابي به قدرت و توسعه را ترور و از بين بردن دانشمندان هسته اي ايران تشخيص دادند.
وي اضافه كرد: اين مساله و ترورها در واقع براي رپيم صهيونيستي پرونده سياهي را نه تنها از سوي ايران، بلكه از جانب تمام كشورهاي ديگر دنيا درست كرد و دشمن نه تنها دانشمندان ايران را ترور مي كند، دانشمندان هسته اي كشورهاي عربي از جمله مصر، عربستان و لبنان را نيز ترور كرده است.
نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: حتي روزنامه هاي غربي به اين مساله اعتراف كرده اند كه ترورهاي دانشمندان هسته اي و فيزيك ايران و حتي كشورهاي عربي به دست اسرائيل بوده و اين كارها به پشتوانه آمريكا صورت گرفته است.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: ما بايد روشن بيني و بصيرت خود را حفظ كنيم تا دشمن در برابر ما عقب نشيني كند، همان طور كه اين كار در داخل صورت گرفت و رژيم تا دندان مسلح با مقاومت و ايستادگي مردم ساقط شد.
امام جمعه گرگان در ادامه با اشاره به دستگيري عوامل ترور شهيد دكتر 'عليمحمدي' در آستانه سالگرد شهادت اين دانشمند فيزيك ايران گفت: با دستگيري اين مجموعه مشخص شد كه اين افراد و گروه ها سر در آخور رژيم صهيونيستي دارند و صهيونيستها اين نيروها را وادار مي كردند تا دست به ترور بزنند.
خطيب جمعه گرگان در ادامه به مسئله همه پرسي در سودان اشاره كرد و گفت: اين همه پرسي يك آزمايش بزرگ براي مردم اين كشور است، زيرا سودان از كشورهاي بزرگ اسلامي در آفريقاست و يك كشور كاملا غني به خصوص در جنوب است.
به گفته وي، 85 درصد منابع اين كشور در جنوب واقع شده و بيشتر از همه آمريكا و اسرائيل به دنبال تجزيه سودان براي رسيدن به اهداف و منافع خود هستند.
وي تصريح كرد: مردم مسلمان سودان كه بيشتر در جنوب اين كشور ساكن هستند، بايد حواسشان به اين مساله باشد كه اين تجزيه براي آنان دردسرساز خواهد شد و بايد محكم جلوي اين مساله بايستند و به همان وضع گذشته راي دهند.
نماينده ولي فقيه در گلستان در ادامه به سالروز انتخاب آيت الله خامنه اي توسط امام خميني (ره) به عنوان امام جمعه تهران در 24 دي ماه 1358 اشاره كرد و گفت: نماز جمعه از بركات انقلاب اسلامي است و هر چه اين نظام و انقلاب جلوتر برود، بركاتش براي مردم بيشتر مشخص مي شود.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1116.html )