عنوان خبر:همكاري هيئت واليبال گلستان با مدارس
شنبه 2 بهمن 1389 - 23:33:16


سرپرست هيئت واليبال استان گلستان از همكاري اين هيئت با معاونت پرورش اداره كل آموزش و پرورش استان براي شناسايي استعدادهاي واليبال خبر داد.عليرضا نوراني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان با اشاره به مسابقات اين هيئت اظهار داشت: مسابقات قهرماني ليگ نوجوانان و جوانان استان گلستان با شركت 12 از شهرستان‌ها مختلف استان آغاز شد.
سرپرست هيئت واليبال گلستان گفت: اين مسابقات به صورت رسمي از 29 دي ماه به ميزباني سه شهر آق‌قلا، بندرتركمن و علي‌آبادكتول برگزار ‌شد.
وي تصريح كرد: در مرحله اول اين مسابقات كه در سه گروه چهار تيمي به صورت متمركز در اين شهرستان‌ها برگزار مي‌شود و از هر گروه دو تيم به مرحله بعد صعود مي‌كنند.
سرپرست هيئت واليبال گلستان گفت: اين مسابقات به مدت سه روز و با نظارت هيئت واليبال استان انجام مي‌شود.
نوراني افزود: اين مسابقات مهم‌ترين مسابقه واليبال در سطح نوجوانان و جوانان است كه در طول سال در سطح استان برگزار مي‌شود كه منجر به شناسايي استعدادهاي اين رده‌هاي سني خواهد شد.
وي تاكيد كرد: از كميته فني خواسته شده است كه با دقت تمام مسابقات را از لحاظ فني زير نظر بگيرند و تمام كساني كه توانايي حضور در مسابقات كشوري را دارند را براي تيم‌هاي منتخب نوجوانان و جوانان استان براي حضور در مسابقات كشوري دعوت كنند.
سرپرست هيئت واليبال گلستان گفت: استان گلستان استعدادهاي بي‌شماري در رشته‌ واليبال دارد و اعتقاد بر اين است كه اين استان يكي از قطب‌هاي مطرح واليبال كشور است.
نوراني خاطرنشان كرد: هيئت واليبال گلستان برنامه منسجمي و منظمي براي حضور هر چه قدرتمند اين رشته پرطرفدار ورزشي در مسابقات قهرماني كشوري در رده‌هاي جوانان و نوجوانان دارد.
وي ادامه داد: از مهمترين برنامه‌هاي مهم هيئت واليبال استان شناسايي استعدادهاي ويژه در اين رشته ورزشي در سطح مدارس راهنمايي استان است.
سرپرست هيئت واليبال گلستان گفت: طبق هماهنگي به عمل آمده با معاونت پرورشي اداره كل آموزش و پرورش استان تمام دانش‌آموزاني كه قد بالاي 175 سانتيمتر دارند به هيئت واليبال استان معرفي كنند.
نوراني افزود:به همين منظور فرم‌هاي ويژه‌اي طراحي و از طريق اداره كل آموزش و پرورش استان به ادارات شهرستان‌ها و مناطق سطح استان ارسال شده تا دانش‌آموزان مستعد و علاقمند به اين رشته شناسايي و سپس تحت آموزش تخصصي قرار گيرند تا از اين طريق نسبت به پشتوانه‌سازي در اين رشته ورزشي اقدام عملياتي به عمل آيد.
وي اظهار اميدواري كرد با همكاري تمام مديران مدارس و دبيران ورزشي شاهد شناسايي و معرفي پتانسل‌هاي خوب اين رشته ورزشي در سطح استان باشيم و اين اقدام به عنوان اولين تجربه موفق از لحاظ همكاري بين هيئت‌هاي ورزشي و ورزش مدارس شود.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1197.html )