عنوان خبر:برگزاري ششمين جلسه كارگروه گردشگري دريايي كشور
دوشنبه 4 بهمن 1389 - 21:23:50


ششمين جلسه كارگروه گردشگري دريايي كشور با حضور مسئولان كشوري و استاني در گرگان برگزار خواهد شد.به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان به نقل از روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان، مدير كل اين اداره كل افزود: با توجه به شرايط طبيعي و اقليمي استان گلستان و وجود سواحل درياي خزر، تالاب‌ها و منابع مختلف آبي در اين استان، موضوع گردشگري در مجاورت اين جذابيت‌هاي طبيعي و تاسيساتي به عنوان يك پتانسيل بالقوه مورد تاييد است و در اين راستا در ششمين جلسه كارگروه گردشگري دريايي كشور، اين مهم مورد بررسي قرار خواهدگرفت.
فريدون فعالي با اشاره به اهميت اين موضوع اظهار داشت: مطالعه و برنامه‌ريزي براي ايجاد مجتمع‌هاي گردشگري و مراكز اقامتي و تفريحي و ورزش‌هاي آبي در حوزه منابع آبي، و همچنين در سواحل اين استان و مطالعه به منظور فراهم كردن جاذبه‌هاي اكوتوريسم و گردشگري آبي از جمله ضرورياتي است كه در ششمين جلسه كارگروه گردشگري دريايي كشور مطرح و بررسي مي‌شود.
به گفته وي، برگزاري ششمين جلسه كارگروه گردشگري دريايي در اين استان به برنامه‌ريزي صحيح براي استفاده از يكي از جذابيت‌هاي مهم اين استان كمك خواهد كرد.
مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان تصريح كرد: از ديگر مباحثي كه در جلسه مذكور مورد بررسي قرار مي‌گيرد تعيين كميته‌هاي تخصصي در زيرمجموعه كارگروه گردشگري دريايي، طرح برگزاري سفرهاي نوروزي و ... است.
فعالي خاطرنشان كرد: در اين كارگروه چند پروژه گردشگري دريايي و ساحلي استان گلستان نيز ارائه و معرفي خواهند شد.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان اظهار اميدواري كرد: با بهره‌برداري مناسب از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري گردشگري منابع آبي اين استان، صنعت گردشگري در استان گلستان بيش از پيش رونق و توسعه يافته و شاهد جلب و جذب گردشگران به اين ظرفيت‌هاي بالقوه استان باشيم.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1240.html )