عنوان خبر:جشنواره ملي ايثاركودك ونوجوان گامي نو درترويج فرهنگ ايثاروشهادت
پنجشنبه 7 بهمن 1389 - 17:20:23


نماينده مردم شهرستانهاي گرگان و آق قلا در مجلس شوراي اسلامي گفت:
برگزاري جشنواره ملي ايثار كودك و نوجوان به عنوان گامي نو در ترويج فرهنگ ايثار و شهادت مي باشد.حجت الاسلام والمسلمين 'سيدعلي طاهري' عصر چهارشنبه در جمع اعضاي كارگروه فرهنگي بااشاره به سي و دومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و نقش رشادت ها و جانفشاني شهدا و ايثارگران در اين حماسه ملي اظهارداشت: تربيت فرزندان و نسل ايثارگر و فرهيخته با تاثير پذيري از مفاهيم ارزشي دفاع مقدس و رشادتهاي شهدا از وظايف خانواده ها و دستگاههاي ذيربط مي باشد.
وي اضافه كرد: با برپايي چنين جشنواره هايي با رويكرد كودك محوري كه از آينده سازان اين مرزوبوم مي باشند، گامي نو در راستاي ترويج فرهنگ ايثارو از خودگذشتگي برداشته مي شود.
براساس اعلام بنيادشهيد گلستان دكتر طاهري همچنين ياري و تلاش همه جانبه دستگاه هاي مرتبط را در برپايي هر چه بهتر و باشكوه تر جشنواره ملي ايثار كودك ونوجوان خواستار شد.
يادآور مي شود معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران گلستان پيش از اين گفته بود كه اولين و بزرگترين جشنواره ملي تئاتر ايثار ويژه كودكان و نوجوانان به مناسبت گراميداشت دهه فجر انقلاب اسلامي در اين استان برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا 'محمد علي طالع زاري' اظهارداشت: با توجه به اولويت كار فرهنگي بر روي كودكان ونوجوانان، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و از خودگذشتگي و ماندگاري اين فرهنگ در ذهن و فكر آينده سازان كشور، اقدام به برگزاري اين جشنواره مي شود.
معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد وامور ايثارگران گلستان اضافه كرد: جشنواره ملي ايثار از بيست و هشتم بهمن ماه سال جاري تا سوم اسفندماه در سه سالن جداگانه در استان برگزار مي شود.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1263.html )