عنوان خبر:مدیران گلستان برای جذب اعتبارات ملی چانه زنی کنند
يكشنبه 10 بهمن 1389 - 00:08:55


استاندار گلستان تاکید کرد:
مدیران برای جذب اعتبارات ملی چانه زنی کند و سهم بری خود را از منابع ملی بیشتر کنند.به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، جواد قناعت ظهر شنبه در شورای برنامه ریزی استان، با اشاره به اینکه ماههای بهمن واسفند بهترین زمان  برای جذب اعتبارات متفرقه است افزود: مدیران بتوانند با تلاش و دلسوزی و پیگیری از مرکز  قسمتی از 60هزار میلیارد ریال  اعتبارات ملی متفرقه را برای استان جذب کنند.
وی با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک فجر گفت: مدیران باید در برنامه های دهه مبارک فجر بویژه نمایشگاه دستاوردهای دستگاه اجرایی حضوری پررنگ داشته باشند.

وی تصریح کرد: هر مدیری عضو کمیته است وباید در برنامه های کمیته خود حضور چشمگیر داشته باشند.


وی از مدیرکل صدا وسیمای استان گلستان خواست: تا برنامه ریزی نماید هرشب در طول این ایام یک فرماندار به همراه چند مدیر نسبت به ارائه گزارش عملکرد خود برای مردم در صداو سیما حضور داشته باشد.

قناعت با اشاره به اینکه دهه فجر جشن تولد انقلاب است اظهار داشت: حضور مدیران به صورت فعال و چشمگیر به معنای ریخت وپاش نیست و باید از این مسائل جلوگیری شود.
وی یاد آورشد: در طول ایام دهه فجر شخص استاندار هرروز جهت افتتاح پروژه ها به دو شهرستان سفر می کند که برای پروژه ها مدیران ارشد دستگاه باتوجه به سنخیت موضوع حضور داشته باشند.
وی گفت: مراسم افتتاح متمرکز پروژه ها ی عمرانی و طرحهای تولیدی و اشتغالزا بهمراه نمایشگاه دستاوردهای دستگاههای اجرایی استان روز 12 بهمن با حضور استاندار گلستان و نماینده ولی فقیه در گلستان در محل تالار فخر الدین اسعد گرگانی ومصلی نماز جمعه گرگان برگزار می شود.

استاندار گلستان با اشاره به اجرای خوب قانون هدفمند کردن یارانه ها گفت : در این راستا تمام مدیران عضو ستاد، مدیران کمیته سوخت وحمل ونقل و متولیان بسته های حمایتی بخوبی در این زمینه کار کرده اند ومردم عزیز استان گلستان مساعدت وهمکاری وتعامل خوبی در زمینه اجرای این قانون داشتند.
قناعت با تاکید بر نظم وانظباط در جلسات کارگروهها استان گفت: این جلسات باید هرماهی یکبار برگزارشود واگر کارگروهی کمتر از 11 جلسه درطول سال داشته باشد نشان از ضعف کارگروه است.

وی با اشاره به اینکه تشکیل کارگروهها منفعتش برای مردم است تاکید کرد: حضور شخص مدیر در جلسه کارگروه یک وظیفه ذاتی است واگر مدیری نتواند باید معاون وی به همراه کارشناس مطلع حاضر باشد اما این مسئله نباید همیشه صورت گیرد.
استاندار گلستان با تشریح وظیفه کار گروهها واین مسئله که بودجه ای برای کارگروهها تعریف نشده است اظهارداشت: وظیفه کارگروهها  این است که مجری سیاستگذاری، جابجایی  اولویت ها و تعریف کار برای دستگاهها باشند و اگر یک کارجدید ونو دارند به دبیرخانه شورا (معاونت برنامه ریزی) ارسال تا برای بودجه سال 90 اعتبارات لازم را پیش بینی کنند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1324.html )