عنوان خبر:لزوم ارائه حقايق بلند قرآن در قالب جذاب
يكشنبه 10 بهمن 1389 - 22:34:21


رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور گفت:
حقايق بلند قرآن بايد در قالب جذاب به نسل امروز ارائه شود.به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان به نقل از روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گلستان، حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمين حميد محمدي در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي سيماي انسان در قرآن در تالار فخرالدين اسعد گرگاني با بيان اينكه از بزرگ‌ترين مشكلات جهان امروز را فقدان محتواي كافي براي پركردن نيازهاي روحي و معنوي انسان خواند و اظهار داشت: قرآن مملو از حقايقي است كه مي‌تواند تمام اين نيازها را پاسخگو باشد.
وي با بيان آيه‌اي از قرآن در مورد قسم، افزود: هر متكلمي براي تاكيد برسخن خود از قسم استفاده مي‌كند.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور با بيان اينكه انساني كه قرآن ترسيم مي‌كند، انساني عجيب است، افزود: تركيب آزادي و عقل قدرت انتخاب مي‌آورد و قدرت انتخاب مسئوليت‌آور است.
حجت‌الاسلام محمدي با اشاره به اينكه رفتن به سوي درجات عالي و رسيدن به آن و ورود به بهشت دو شرط دارد، تصريح كرد: ايمان و عمل صالح از شرط‌هاي رسيدن به سوي درجات عالي است.
وي ادامه داد: ايمان ركن اساسي براي ورود به بهشت و عمل صالح انجام كارهاي خوب است.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور گفت: انسان بايد ايمان بياورد به اينكه عالم ابتدا و آغاز و انتها دارد و انسان بين اين ابتدا و انتها رها نشده است.
به گفته وي انسان بر اساس ايمان به همه پيامبران به خصوص پيامبر خاتم (ص) بايد دست به عمل صالح بزند.
حجت‌الاسلام محمدي ترسيم و غنا بخشيدن قرآن كريم به زبان هنرهاي تجسمي را از آرزوهاي 32 ساله انقلاب اسلامي دانست و افزود: قرآن داراي چهار بعد است و در همه ابعاد آن هدايت، راه بخشي، رحمت، بصيرت و راهبري انسان به بهشت فراهم شده است و مايه نشاط و شادابي انسان به حضرت حق است.
وي خاطرنشان كرد: قرآن با برخورداري محتواي عظيم و غني و سراسر معجزه و هنر، در اختيار ما قرار دارد و مي‌توانيم با آن جوامع انساني را سرشار از حقيقت كنيم.
حجت‌الاسلام محمدي يكي از اعجاز قرآن را موسيقي و آهنگ دلنشين آن بيان كرد و افزود: صوت و هنر زيباي قرآن كافران را مسلمان مي‌كند.
وي ادامه داد: موسيقي در قرآن اصالت دارد و خودش هدف است و البته از هنرهاي بسيار زيادي در قرآن كريم استفاده شده است.
قائم مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تصريح كرد: نسل امروز ما به شدت محتاج است تا اين حقايق بلند قرآن در قالب جذاب ارائه شود.
به گفته وي قرآن از طريق معارف بلند در عقل‌ها نفوذ مي‌كند و هر كس به قرآن متوسل شود، حتما عقل او نيز در اختيار و اشراف قرآن قرار مي‌گيرد.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور، با بيان اينكه معارف بلند قرآن عقل‌ها و قلب‌ها را تسخير خود مي‌كند، افزود: در جهان امروز به شدت محتاج هستيم تا عقل‌ها و قلب‌ها را در اختيار اين معاني لطيف قرآن قرار دهيم و تاثيري كه قرائت و تلاوت قرآن در انسان مي‌گذارد انسان به آن جذب مي‌شود و آن را جذب مي‌كند.
وي يادآور شد: وجود اين هنرهاي متعدد در قرآن كريم مي‌تواند خود سرمشق بزرگي براي ما در قسمت‌هاي نمايشي، موسيقي و تجسمي باشد.
حجت‌الاسلام محمدي، با اشاره به برگزاري نخستين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي سيماي انسان در قرآن در گلستان، اظهار اميدواري كرد: اين جشنواره تبديل به ده‌ها جشنواره متوالي شود و حضور خود را تداوم ببخشد.
وي بزرگترين مشكلات جهان امروز را فقدان محتواي كافي براي پاسخگويي به نيازهاي روحي و معنوي انسان خواند و گفت: قرآن مملو از حقايقي است كه تمام اين نيازها را پاسخگوست، به شرطي كه اين حقايق در قالب‌هاي جذاب موسيقيايي ارائه كنند.
حجت‌الاسلام محمدي افزود: امروز همه هنرمندان به خصوص هنرمندان استان گلستان، وظيفه بلندي بر عهده دارند تا با بهره‌مندي از قرآن كريم آثار خوبي را ارائه كنند.
وي ادامه داد: قرآن كتابي براي هدايت انسان به سوي خداست و اگر انسان بتواند در تشخيص خود دچار مشكل نشود، مي‌تواند به درجه بالايي دست يابد و درجات عالي بهشت را طي كند.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور يادآور شد انسان به اندازه تمسك به آيات قرآن و عمل به آنها، درجات خود را در بهشت رقم خواهد زد و به همان نسبت به درجه دوري از قرآن، درجات جهنم را كسب مي‌كند.
وي با ابراز خرسندي از برگزاري اين جشنواره گفت: نخستين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي سيماي انسان در قرآن گامي مثبت در محجوريت‌زدايي از قرآن كريم است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1336.html )