عنوان خبر:مردم صاحبان اصلي اين نظام و انقلاب هستند
سه شنبه 12 بهمن 1389 - 23:04:06


استاندار گلستان گفت:
در حالي جشن هاي سي و دومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را با حضور مردم و مسوولان شروع مي كنيم كه صاحبان اصلي اين انقلاب و نظام، مردم هستند.به گزارش ايرنا،‌ مهندس 'جواد قناعت' روز سه شنبه در مراسم آغازين متمركز برنامه هاي عمراني، ‌اقتصادي، توليدي، ‌فرهنگي و اجتماعي استان در دهه مبارك فجر در تالار فخرالدين اسعد گرگاني افزود: امام راحل (ره) مردم و كشور ايران را در سراسر دنيا و در عرصه هاي مختلف ‌فرهنگي، ‌سياسي و اجتماعي عزيز و بزرگ نمود.
به گفته وي،‌ مردم، همواره پشتيبان نظام و دولت بوده و خوشبختانه با همكاري مردم شاهد اجراي موفق طرح تحول اقتصادي كشور به نام قانون هدفمندسازي يارانه ها هستيم.
وي تصريح كرد: امروز انقلاب اسلامي ما يك انقلاب فراگير شده و به صورت فرا زماني و فرا مكاني در آمده و در واقع همين فرا زماني و فرا مكاني بودن، پيام الهي آن است.
وي ادامه داد:‌ همه انسان ها مي توانند مخاطب ما باشند، به طوري كه امروز در كشورهاي ديگر جهان به خصوص در مصر، سودان و اردن شاهد تحركات مردمي هستيم كه اين ها نشات گرفته از انقلاب ماست.
قناعت گفت:‌ آن زمان كه امام راحل (ره) از آينده اين چنيني اين نظام و انقلاب حرف مي زدند و از فراگير شدن آن سخن به ميان مي آوردند، برخي اين حرف ها را به تمسخر مي گرفتند كه چگونه نظامي كه ثبات ندارد، مي تواند فراگير شود.
استاندار گلستان با بيان اين كه انقلاب ما يك انقلاب فرهنگي است،‌ گفت: فرهنگي بودن انقلاب باعث شده تا به آن سوي مرزها گسترش يابد و فرهنگ تنها مساله اي است كه حد و مرز نمي شناسد و امروز، ‌انقلاب ما در قلوب مسلمين جهان رسوخ كرده است.
وي يادآور شد:‌ به لطف الهي امروز شاهد الگو شدن نظام اسلامي در اقصي نقاط جهان هستيم و پيام انقلاب به همه دنيا رسيده و با توجه به اين كه شعارهاي مردم تونس و مصر شباهت زيادي با شعارهاي انقلابي كشور ما دارد، در شعارهاي مردم اين منطقه همان شعارهاي دوران انقلاب شنيده مي شود.
قناعت، با اشاره به اينكه براي ادامه دادن نهضت امام (ره) سه ماموريت بزرگ پيش روي ماست، گفت: آرمان خواهي، خودباوري و اميد به آينده درخشان از جمله وظايف براي ادامه نهضت امام خميني (ره) است.
استاندار گلستان، با اشاره به اينكه، ملت ايران در مدت 32 سال گذشته گردنه هاي نفس گير و توطئه هاي بزرگ و فراواني را پشت سر گذاشته است، گفت: هر حركت مردم را مي توان به عنوان يك انقلاب ياد كرد.
وي افزود: پيروزي مردم كشور بر رژيم طاغوت، تسخير لانه جاسوسي و حماسه بي نظير نهم دي از انقلاب هاي ملت ايران در 32 سال گذشته است.
قناعت، با اشاره به فتنه سال گذشته، گفت: اين آمادگي بايد در بين مردم ايجاد شود و راه هاي مقابله با فتنه هاي ديگر را بايد براي مردم تعريف كرد تا قدرت تشخيص حق از باطل را داشته باشند.
وي، با اشاره به ديدار رييس جمهوري با استانداران سراسر كشور در روز گذشته (11 بهمن)، افزود: ايجاد بيش از پنج ميليون اشتغال تا پايان سال 92 و اجرايي شدن قانون هدفمندسازي يارانه ها از تاكيدات رئيس جمهور در اين نشست بود.
قناعت، با اشاره به برنامه هاي دهه فجر، گفت: در اين ايام، يك هزار و 465 پروژه عمراني، توليدي و اشتغالزا با اعتبار 11 هزار و 893 ميليارد ريال افتتاح و 166 پروژه با اعتبار 6 هزار و 214 ميليارد ريال كلنگ زني مي شود.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1418.html )