عنوان خبر:افتتاح و كلنگ زني 151 طرح گازرسانی در گلستان
چهارشنبه 13 بهمن 1389 - 18:46:05


مدیرعامل شرکت گاز گلستان گفت:
همزمان با دهه فجر 151 طرح گازرسانی در استان کلنگ زنی و بهره برداری می شود.به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، رمضانعلی سنگدوینی عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در گرگان افزود: این طرح ها شامل گازرسانی به یک شهر،96 روستا ، 38 واحد صنعتی و هشت پروژه مسکن مهر است.

وی اظهار داشت: گازرسانی به نیروگاه سیکل ترکیبی علی آباد و هفت جایگاه cng از دیگر طرح ها با اعتباری بالغ بر 44 میلیارد و 55 میلیون تومان در شهرستانهای مختلف استان اجرا می شود.
وی خاطرنشان کرد: تمام پروژه های مصوب سفر اول و دوم دولت در بخش گاز در استان اجرایی شده و بیشتر آن به بهره برداری رسیده است.
سنگدوینی بیان داشت: گازرسانی به مراوه تپه یکی از پروژه ها مصوب دولت بود که در 21 بهمن با حضور معاون وزیر نفت و با اعتبار 23 میلیارد تومان افتتاح می شود.
مدیرعامل شرکت گاز گلستان افزود: گاز رسانی به نیروگاه علی آباد، شهرک صنعتی گنبد، کارخانه سیمان پیوند و فولاد نورد مینودشت از دیگر پروژه هاست.
وی تصریح کرد: در غرب استان، گاز رسانی به بندرگز و کردکوی و روستاهایی که قابلیت گاز رسانی را دارند به اتمام رسیده است.
وی اظهار داشت: در پروژه های افتتاحی 33 روستا با اعتبار شش میلیارد و 330 میلیون تومان وجود دارد که 19هزارو 500 نفر از مزایای آن بهره مند می شوند و به این ترتیب غالب روستاهای پرجمعیت  و 90 درصد جمعیت روستایی استان گازرسانی شده اند.
سنگدوینی در ادامه گفت: در 63 روستا نیز عملیات اجرایی با 11میلیارد تومان اعتبار و بهره مندی 36هزارنفر آغاز می شود که بیشترین تعداد روستاها مربوط به آق قلا و گنبد است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان ادامه داد: پیش بینی می شود در سال 90 تمام روستاهای گرگان بجز روستاهای بالادست مانند شاهکوه و زیارت که امکان ندارند گازرسانی شوند.
وی تصریح کرد: در گرگان با 21 روستا و اعتبار سه میلیارد و 600 میلیون تومان و در گنبد با 26 روستا و اعتبار چهار میلیارد و 600 میلیون تومانی گاز رسانی آغاز می شود.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1424.html )