عنوان خبر:ثبت جهانی برج قابوس رویداد بزرگ کشور خواهد بود
يكشنبه 17 بهمن 1389 - 18:48:21


فرماندار گنبد کاووس، از ثبت جهانی برج قابوس در فهرست جهانی یونسکو تا سال 2012 خبر داد و آن را رویدادی بزرگ برای کشور خواند.به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، غلامعلی سوسرایی صبح یکشنبه در جمع مسئولان شهرستان افزود: شهرستان گنبدکاووس با ثبت این اثر به یک شهر جهانی تبدیل خواهد شد که عایدات گسترده اقتصادی برای شهرستان خواهد داشت و باعث معرفی فرهنگ اسلامی و بومی منطقه به جهانیان خواهد شد.

وی برآمادگی مردم و فضای عمومی شهرستان با مسئله ثبت جهانی برج قابوس تاکیدکرد و ثبت جهانی برج قابوس را بسیار مهم و تاثیرگذار خواند.
فرماندار شهرستان گنبدکاووس اعزام کاروان راهیان نور را نیزدر زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت بسیار مهم ارزیابی کرد.
وی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 464 پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی با 555 میلیارد ریال اعتبار در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: 32 هزار و 379 خانوار از مردم شهرستان گنبدکاووس از پروژه‌ها بهره‌مند خواهند شد و باعث اشتغالزایی 146 نفر خواهد شد.


وی با بیان اینکه مراسم افتتاح متمرکز پروژه ها 17 بهمن ماه با حضور استاندار برگزار می‌شود تصریح کرد: از مجموع این پروژه‌ها 423 پروژه با اعتبار310 میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید و 41 پروژه نیز آغاز عملیات اجرایی خواهد شد.
وی مهمترین این پروژه‌ها را آغاز عملیات گازرسانی به 24 روستای شهرستان اعلام کرد و اظهار داشت: طراحی گازرسانی به 40روستای شهرستان گنبدکاووس نیز برای اجرا در سال 90 نیز در حال انجام است و با این روند گازرسانی تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز در آینده به 100روستا خواهد رسید.
وی بهره‌برداری از مرکز تصویربرداری ام ارآی و پروژه تولید اسیدسولفوریک را از دیگر پروژه‌های مهم شهرستان در ایام دهه فجر برشمرد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1525.html )