عنوان خبر:160 هزار گلستانی بیمه شده اصلی تامین اجتماعی هستند
يكشنبه 17 بهمن 1389 - 19:44:40


مدیرکل تامین اجتماعی گلستان گفت:
هم اکنون تعداد بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در استان 160 هزار نفر هستند که با در نظر گرفتن افراد تبعی به 450 هزار نفر می رسد.به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، حسین امیری پیش از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در گرگان افزود: در طرح هدفمند کردن یارانه ها یکی از اهداف دولت این است که تا پایان برنامه پنجم توسعه در ایران تمامی افرادی که فاقد هرگونه پوشش حمایتی هستند جذب شوند و تحت پوشش یکی از انواع بیمه ها قرار گیرند.

وی با تاکید بر نقش مهم خبرنگاران، مسئولان و تمامی فرهیختگان جامعه در اطلاع رسانی و بسترسازی توسعه تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: بیمه شده کسی است که به دستور کارفرما در مکانی معین کار می کند و طبق قانون کارفرما مکلف است فردی را که مشغول کار است حتی بمدت یک روز هم که باشد بیمه کند و در غیر اینصورت تمامی عواقب عدم ارسال نام وی بعنوان بیمه شده برعهده کارفرماست.

وی با بیان اینکه تحول در تامین اجتماعی در ابعاد مختلف درحال شکل گیری است تصریح کرد: تامین اجتماعی درحال گذر از نظام سنتی به نظام الکترونیک و غیرحضوری است و نوع نگاه به مشتری درحال تغییر است.

وی ادامه داد: هم اکنون تامین اجتماعی نوعی از بازسازی و نوسازی در تعریف مشتری مداری را لحاظ کرده و الزامات تاریخی، تجربی و علمی این سازمان نیز حاکی از آن است که برای حفظ بقاء و توسعه خود رویکردی مبتنی بر مشتری مداری را بعنوان خط مشی اصلی خود درپیش گیرد.
امیری تاکید کرد: برای اینکه مردم ازخدمات تامین اجتماعی لذت ببرند خدمات آن باید متنوع تر شود ودر تمام لایه های مختلف جامعه نفوذ کند و بصورت ارزان بموقع و با تسهیلات ویژه دراختیار مشتریان قرارگیرد ومجموعه تامین اجتماعی نیز در این راستا حرکت کند.
وی یادآورشد: برای جلب رضایت بیشتر بیمه شدگان هم اکنون تعداد دو کارگزاری در مرکز استان بخشی از وظایف شعبه را برعهده گرفته اند و می توانند درقالب دفتر پیشخوان دولت به سایرفعالیتها نیز بپردازند.
وی اعلام کرد: برای گسترش و توسعه تامین اجتماعی در استان گلستان کار تدوین برنامه عملیاتی و راهبردی برای اولین بار در استان و کشور به اتمام رسیده و در ایام دهه مبارک فجر امسال کار اجرائی آن بصورت آزمایشی کلید می خورد.
وی تاکید کرد: این برنامه عملیاتی بصورت مجزا برای تمامی شهرستانهای استان است و دارای انعطاف پذیری بالابوده و تنوع خدمات در آن لحاظ شده و به نفع مردم استان طراحی شده است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1535.html )