عنوان خبر:مسئولان عینک بدبینی اجرای طرح های فرهنگی را بردارند
دوشنبه 18 بهمن 1389 - 18:58:59


عضو شورای شهر گرگان تاکید کرد:
مسئولان باید عینک های بدبینی خود را در اجرای طرح ها و برنامه های فرهنگی بردارند و نگاه خوش بینانه تری به برنامه های فرهنگی داشته باشند.به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، عبدالرضا چراغعلی صبح دوشنبه در نشست این شورا، اظهار داشت: امیدواریم با پررنگ کردن تعاملات بین شورای شهر، شهرداری و آموزش و پرورش گام موثری در تحقق اهداف فرهنگی خود برداریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر نیز بر ضرورت آموزش های شهروندی در مدارس تاکید کرد و اظهار داشت: باید سعی کرد از روش های متناسب با علایق و سلایق دانش آموزان در آموزش های شهروندی استفاده کرد.

قاسم حاج محمدی با پیشنهاد تدوین طرح آموزش و پرورش در آموزش های شهروندی با زمان بندی و تفکیک موضوعی مشخص، تصریح کرد: ارایه این نوع آموزش ها زمانی به نتیجه خواهد رسید که مستمر و با برنامه ریزی جامع انجام شود.

ناصر گرزین، رئیس دفتر تحقیق و پژوهش شورای شهر نیز با اشاره به طرح های در دست اقدام گرگان 1404 گفت: سعی داریم در این طرح به یک شهر بانشاط و شاداب دست یابیم که برنامه ها و پیشنهادات آموزش و پرورش در تحقق این هدف بسیار راهگشا خواهد بود.

زهرا نورا عضو دیگر شورای شهر گرگان نیز با تاکید به موفقیت های آموزش و پرورش استان طی سال های اخیر گفت: ارتقای رتبه کنکور استان در سطح کشو، ساماندهی نیروهای انسانی، پرداخت مطالبات فرهنگیان و استخدام 1200 نیرو جدید در سازمان بخشی از موفقیت های این سازمان بود.

وی با اشاره سهم پنج درصد آموزش و پرورش از منابع درآمدی شهرداری اظهار داشت: پیشنهاد می کنم آموزش و پرورش این بودجه را به جای هزینه های عمرانی صرف برنامه های فرهنگی کند.

این عضو شورای شهر گرگان همچنین با تاکید بر اینکه  وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی استان ها تفاهم نامه همکاری در زمینه های گوناگون آموزشی و مدیریت شهری امضا کردند، تصریح کرد: آموزش و پرورش با داشتن بیشترین نیروی انسانی و حضور در تمام شهرها و شوراها به عنوان گسترده ترین نهاد عمومی در عین اینکه از ظرفیت بالایی برخوردار هستند، هر دو مشکلات فراوانی هم دارند.

نورا با بیان این مطلب که آموزش و پرورش می تواند از مدیریت شهرداری ها بهره بگیرد و شهرداری ها نیز از ظرفیت مدارس استفاده کنند، اظهار داشت: آموزش و پرورش با داشتن بیشترین نیروی انسانی و حضور در تمام شهرها و شوراها به عنوان گسترده ترین نهاد عمومی در عین اینکه از ظرفیت بالایی برخوردار هستند، هر دو مشکلات فراوانی هم دارند.

وی افزود: آموزش و پرورش می تواند از مدیریت شهرداری ها بهره بگیرد و شهرداری ها نیز از ظرفیت مدارس استفاده کنند.
این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1564.html )