عنوان خبر:در ايام دهه فجر 4 سال گذشته انجام شد؛ افتتاح و آغاز عمليات اجرايي بيش از 1000 پروژه در گنبدكاووس
دوشنبه 18 بهمن 1389 - 19:03:13


فرماندار گنبدكاووس گفت:
بيش از يك هزار پروژه عمراني، توليدي اقتصادي و خدماتي در ايام دهه فجر چهار سال گذشته در شهرستان گنبدكاووس افتتاح و آغاز عمليات اجرايي شده است.به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، غلامعلي سوسرايي در مراسم افتتاح متمركز پروژه‌هاي عمراني، توليدي، اقتصادي و خدماتي اظهار داشت: از سال 1385 تا سال 1388 در ايام دهه فجر بيش از يك هزار پروژه عمراني، توليدي اقتصادي و خدماتي در شهرستان گنبدكاووس افتتاح و آغازعمليات اجرايي شده است.
وي افزود: اين تعداد پروژه با اعتبار بيش از 2هزار و 300 ميليارد ريال باعث اشتغالزايي براي 4 هزار و 600 نفر از جويندگان كار شده است.
سوسرايي با بيان اينكه در سال جاري در ايام دهه فجر 464 پروژه عمراني، اقتصادي، توليدي و خدماتي با اعتباري بيش از 600 ميليارد ريال بهره‌برداري و آغاز عمليات اجرايي مي‎شود از آغاز بهره‌برداري واحد توليد اسيدسولفوريك كه در شمال كشور منحصر به فرد است در شهرستان گنبدكاووس خبر داد و گفت: در بخش بهداشت و درمان افتتاح مركز تصويربرداري ام ار آي قابوس طب را در پيش رو داريم كه با پيگيري‌هاي صورت گرفته از محل بنگاه‌هاي زودبازده افتتاح مي‌شود و نياز مردم شرق استان كه براي دريافت خدمات پزشكي بايد به مركز استان مراجعه مي‌كردند رفع خواهد شد.
فرماندار گنبدكاووس با بيان افتتاح گازرساني به شهرك صنعتي در دهه فجر افزود: قبل از انقلاب مردم از نعمت گاز برخوردار نبودند و تا قبل از دولت نهم هم حدود 20 روستا از گاز برخوردار بودند كه روستاهاي برخوردار از گاز در دوره اول دولت احمدي‎نژاد به 46 روستا رسيد و دهه فجر امسال هم بهره‌برداري از پروژه گازرساني به دو روستا به اين تعداد اضافه شد.
سوسرايي يادآور شد: همزمان با دهه فجر در 24 روستاي شهرستان هم عمليات اجرايي گازرساني آغاز خواهد شد و طراحي براي گازرساني به 40 روستاي ديگر براي اجرا در سال آينده در حال انجام است.
وي خاطر نشان كرد: با اين روند تا پايان دولت دهم تعداد روستاهاي برخوردار از نعمت گاز در شهرستان گنبدكاووس به 120 روستا افزايش پيدا خواهد كرد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1567.html )