عنوان خبر:آغاز ثبت نام از دواطلبان اعزام به غزه - اعزام اولین کشتی ایرانی امداد غزه در روزهای آینده
يكشنبه 16 خرداد 1389 - 20:06:54


به دنبال ارسال کشتی های آزادی با هدف شکستن محاصره غزه، اولین کشتی ایرانی نیز در روزهای آینده به سمت غزه حرکت خواهد کرد.اولین کاروان امداد مردم غزه به‌صورت دریایی در روزهای آینده به سمت غزه حرکت خواهد کرد.

این اولین اقدامی است که ستاد مردمی امداد غزه برای حمایت از این باریکه محصور در ایران سازماندهی خواهد کرد.

اولین کاروان ایرانی در روزهای آینده به صورت زمینی از تهران به سمت بندر بوشهر حرکت کرده و در طول مسیر خود با توقف در شهرهای مختلف، کمک های مردم این شهرها را برای ارسال به غزه جمع آوری خواهد کرد.

اعضای این کاروان شامل طلاب، دانشجویان و برخی شخصیت های فرهنگی و سیاسی و رسانه ای داخلی و بین المللی خواهند بود.

در عین حال شنیده‌ها حاکی از اعلام آمادگی برخی چهره های شاخص حوزه علمیه قم و همچنین برخی از نمایندگان مجلس برای پیوستن به کاروان ایرانی امداد مردم غزه است.

داوود صالحی سخنگوی ستاد مردمی امداد غزه نیز در گفتگویی اعلام کرد: براي اعزام كاروان‌هاي امدادرساني به غزه در تدارك شناسايي و هماهنگي با اشخاص و چهره‌هاي شاخص ملي و بين‌المللي هستيم تا در كنار ديگر اعضاي داوطلب براي امدادرساني به غزه در تركيب كاروان اعزامي قرار گيرند.

حجت‌الاسلام صالحي اضافه كرد: اين فهرست شامل چهره‌هاي علمي، فرهنگي، ورزشي، سياسي، هنري در كنار علماي برجسته تشيع و تسنن و ديگر شخصيت‌هاي مذهبي از ساير اديان الهي و چهره‌هاي بين‌المللي از كشورهاي مختلف است.

بنابر اخبار دریافتی، این کاروان اولین کاروان اعزامی به غزه خواهد بود و ستاد مردمی امداد غزه برنامه ریزی گسترده‌ای برای اعزام کاروان‌های مشابه از طریق زمینی، دریایی و هوایی را دنبال می‌کند.

ستاد مردمی امداد غزه همچنین برای ثبت نام از دواطلبین اعزام به غزه در قالب گروه های امدادرسان و صلح طلب، با راه اندازی وبسایتی به پوشش اخبار کاروان های اعزامی و ثبت نام از داوطلبین پرداخته است. این وبسایت به نشانی http://www.qazaaid.com/آماده ثبت نام از داوطلبان اعزام به غزه است.

گفتنی است رهبر معظم انقلاب اسلامی به دنبال حمله اسرائیل به ناوگان آزادی با صدور پیامی از اعزام کاروان های آزادی با عنوان حرکتی درخشان یاد کرده و خواستار ادامه این اقدام شدند.

در همین حال سید حسن نصرالله نیز در سخنانی از کشورهای مختلف خصوصا کشورهای مسلمان خواست تا برای ارسال کاروان های دیگر به غزه اقدام کنند. وی زمان کنونی را بهترین شرایط برای شکستن حصر غزه نامید.

همچنین روزنامه المستقبل از قصد اردوغان برای حضور در یکی از کاروان های آزادی خبر داده است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-174.html )