عنوان خبر:حركت بدخواهان و ضد انقلابيون با هيچ معياري قابل توجيه نيست
جمعه 29 بهمن 1389 - 23:29:54


نماينده ولي فقيه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به حركت ضد انقلابيون و بدخواهان در 25 بهمن گفت:
اين حركت بدخواهان و ضدانقلابيون، غافلان و عوامل مزدور بيگانگان كه در تهران اتفاق افتاد، با هيچ معياري قابل توجيه نيست.به گزارش ايرنا، آيت الله 'سيدكاظم نورمفيدي' در خطبه هاي اين هفته نماز عبادي سياسي گرگان افزود: اين حركت بدون شك عملي لغو و باطل است كه دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب و مملكت از آن خوشحال شده بودند.
به گفته وي، اين حركت مذبوخانه در 25 بهمن، با معيارهائي كه حضرت امام خميني (ره) براي دوام انقلاب و استقلال كشور از خود باقي گذاشته بود، قابل توجيه و بررسي نيست.
وي تصريح كرد: اين حركت با استقلال خواهي و غيرت ملي هم پوششي ندارد، هرچند كه به گفته عوامل اين جريان، اين حضور در 25 بهمن براي دفاع از مردم مصر بود، اما مردم ايران 2 هفته قبل در سراسر كشور بعد از نماز جمعه تظاهرات كردند و به دفاع ازمردم و انقلاب مصر پرداختند.
وي ادامه داد: همچنين حضور عظيم مردم در راهپيمائي 22 بهمن ضمن تجديد عهد با ارزشهاي انقلابي، دفاع و پشتيباني از مردم مصر بود و انسان نمي تواند حركت 25 بهمن را درست ببيند، زيرا دشمنان كه در آن سوي مرزها نشسته اند، همه كارهاي ما را رصد مي كنند و به دنبال بهانه هستند تا به هر طريقي به انقلاب ضربه بزنند و امام، رهبر معظم انقلاب و ارزشهاي كشور را زير سوال ببرند.
نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري افزود: مردم ايران در راهپيمائي 22 بهمن پيوستگي خود را با نظام و ارزشهاي و معيارهاي انقلابي، امام و رهبري به عرصه ظهور گذاشتند و اين خود در واقع بهترين پاسخ به حركات بي هدف و مغرضانه دشمن بود.
آيت الله نورمفيدي در ادامه گفت: آنهايي كه در آن سوي مرزها نشسته اندمي خواهند تا از كوچكترين فرصت در كشور، بهترين بهره و سوء استفاده را ببرند، اما حضور گسترده در راهپيمائي هاي اخير در كشور پاسخ، قاطع و محكمي به توطئه ها و دسيسه هاي آنان بود.
نماينده ولي فقيه در گلستان در ادامه ضمن محكوم كردن اغتشاشات اخير و كساني كه باعث اين كار شده اند، افزود: همچنان كه مردم بارها اعلام كرده اند، از قوه قضائيه خواستار برخورد با اين عوامل براساس آنچه قانون مشخص كرده و با رعايت حق و انصاف هستيم.
وي در ادامه به شرايط مصر و تونس اشاره كرد و گفت: امروز شرايط كشور مصر با توجه به رفتن مبارك حساستر شده و كار بجائي رسيده كه مردم اين كشور، حضور و توطئه آمريكا را در بركناري و ادامه روند كار بيگانگان در كشورشان به خوبي احساس كرده اند.
وي يادآور شد: در روزهاي اول ارتش مصر همراه با ملت شد، اما در ادامه با توجه به سياستها و برنامه ريزي هاي آمريكا، اعلام نمود كه ادامه دهنده برنامه هاي گذشته مصر و قراردادش با اسرائيل خواهد بود.
به گفته نورمفيدي، شايد كارهاي روبنائي در مصر انجام شود، اما كارهاي زيربنائي و عمق محتوا، ادامه روند كار و برنامه هاي گذشته اين كشور توسط آمريكا مي باشد و مردم اين كشور به اين موضوع رسيده و اعلام كرده اند كه صحنه را خالي نمي كنند و به تظاهرات ادامه مي دهند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به هفته وحدت اشاره كرد و گفت: براساس آيات و روايات قرآن شيعه و سني بايد در كنار هم باشند و به ريسمان الهي چنگ بزنند، زيرا امروز بزرگترين طاغوت در زمان ما آمريكا است و مي خواهد به اسلام، مسلمين و پيغمبر (ص) ضربه بزند.
آيت الله نورمفيدي گفت: دشمن و طاغوت زمان مي خواهد، با تفرقه افكني بين مسلمين، وحدت و اتحاد مسلمين را از بين ببرد و بايد حواسمان جمع باشد كه در اين دام گرفتار نشويم و احساسي با موضوعات برخورد نكنيم و اصل را كه همان وحدت است، حفظ نمائيم.
وي يادآور شد: وي در ادامه به سالروز قيام مردم تبريز اشاره كرد و ياد و خاطره شهداي اين قيام و ساير شهداي جان بر كف را ارج نهاد و همچنين ياد و خاطره شهادت سيدعباس موسوي به عنوان دبير كل حزب الله لبنان در سال 1370 را گراميداشت.
وي با اشاره به اول اسفند روز حمله نيروهاي بعثي به هواپيماي مسافربري گفت: در اين حادثه بسياري از هموطنان شهيد شدند كه يكي از آنان شهيد محلاتي بود و اين روز درواقع روز روحانيت نيز نامگذاري شده كه روحانيت هميشه پيشگام و جزو مبارزين اوليه بوده اند.
نماينده ولي فقيه همچنين سوم اسفند روز كودتاي انگليس و به حكومت رساندن رضاخان را يادآور شد و گفت: اين مساله باعث شد تا كشور 50 سال زير سلطه آمريكا و انگليس قرار گيرد.
نماينده ولي فقيه در گلستان در خطبه اول گفت: انسان وقتي مي تواند از برادر مسلمان خود دفاع كند كه اگر اين كار صورت نگيرد، خدا او را خوار و ذليل مي كند و ما در اين ايام وظيفه داريم با حضرت محمد (ص) تجديد عهد نمائيم و بايد خود را بر پيامبر (ص) عرضه كنيم و خود را با آنچه در نزد رسول خدا است، محك بزنيم.
وي ادامه داد: ما بايد صبح و شام در خانه خدا برويم و با خدا خوب رابطه برقرار كنيم.
آيت الله نورمفيدي در پايان خود و ديگران را به تقواي الهي دعوت كرد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-1951.html )