عنوان خبر:گلستان پایلوت استاندارد سازی مشاغل خانگی در کشور شد
يكشنبه 8 اسفند 1389 - 20:41:19


کارشناس مسئول اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گلستان گفت:
استانداردسازی دوره های آموزشی اشتغال آفرینی با رویکرد مشاغل خانگی بصورت پایلوت در این استان اجرا شد.به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، فرشته سلطانی پیش از ظهر یکشنبه در نشست این اداره کل افزود: این دوره آموزشی که در راستای اجرای سیاستهای دولت دهم جهت اشتغالزایی و کارآفرینی برنامه ریزی شده است، در استان گلستان به عنوان پایلوت و اولین استان کشور برگزار شد.

 


وی اظهار داشت: در این کارگاه آموزشی که مخاطبان آن افراد تحصیلکرده جویای کار در استان گلستان بوده اند نحوه حفظ استقلال، اتکا به نفس و چگونگی کارآفرینی با تکیه بر سرمایه و توانمندیهای شخصی و بدون ورود به مشاغل دولتی آموزش داده شد.

 


وی ادامه داد: در این کارگاه از اساتید مختلفی برای آموزشهای متفاوت به مخاطبین استفاده شد که در یکی از این بخشها از کارشناس آموزش، تدوین و تحقیقات استاندارد گلستان برای ارائه آموزشهای لازم در خصوص استاندارد سازی و ارتباط استاندارد با مشاغل خانگی استفاده شد.

کارشناس آموزش اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گلستان نیز گفت: در دو ماهه گذشته هشت دوره آموزشی برای مسئولان کنترل کیفیت در استان اجرا شد.

رضا عالیشاهی افزود: این دوره ها در زمینه ها مدیریت در شرائط اضطراری، مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای، مواد افزودنی در صنعت آرد،- ممیزی داخلی، روشهای نمونه برداری در صنعت، مدیریت ریسک ، برنامه های پیش نیازی در واحدهای صنعتی ( PRP )- مدیریت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست ( HSE ) برای مسئولاین کنترل کیفیت استان برگزار شد.

وی اظهار داشت: در این دوره های آموزشی که توسط شرکت کیفیت سازان سبز، شرکت آموزشی همکار این اداره کل برگزار گردید، تعداد 176  نفر از مسئولان کنترل کیفیت واحدهای تولیدی گلستان حضور داشتند.
وی خاطر نشان ساخت: در پایان این دوره ها برای هر یک از شرکت کنندگان گواهی آموزشی صادر شد .
عالیشاهی اظهار امیدواری کرد: برگزاری این دوره های آموزشی در روزآمد کردن دانش فنی و تخصصی مسئولان کنترل کیفی و فنی واحدهای تولیدی مثمرثمر باشد تا بتوانند علاوه بر مشاوره به مدیران تولید جهت ارتقاء کیفیت محصولات، به عنوان بازوان اجرایی استاندارد عمل کنند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-2240.html )