عنوان خبر:۳۰شبكه ماهواره‌اي مذهب تراشی می‌کنند
چهارشنبه 11 اسفند 1389 - 23:25:32


مدير حوزه‌هاي علميه خواهران استان بوشهر گفت:
۳۰ شبكه ماهواره‌اي پروژه مذهب‌تراشي را در دستور كار خود دارند.به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمدجواد اسماعيلي‌نيا عصر سه‌شنبه در مراسم آغاز به كار احداث ساختمان مدرسه علميه خواهران عسلويه اظهار داشت: دين مبين اسلام در واقع كامل‌ترين و بزرگترين دين است و ترويج تعاليم اسلامي امري بسيار مهم و ارزشمند است.
وي با اشاره به نقش و اهميت حوزه‌هاي علميه در ترويج و تبليغ دين مبين اسلام تصريح كرد: امروز هجمه‌هاي دشمنان عليه دين اسلام به‌نحو بي‌سابقه‌اي افزايش يافته و دشمنان با شيوه‌هاي گوناگون و براي دستيابي به اهداف خود بر عليه اسلام تبليغ مي‌كنند.
مدير حوزه‌‌هاي علميه خواهران استان بوشهر خاطرنشان كرد: بر اساس آمار موجود در حال حاضر حدود ۳۰ شبكه ماهواره‌اي مذهب‌تراشي مي‌كنند و سعي دارند با ايجاد عرفان‌هاي ساختگي، شيطان‌پرستي، فكرها و اعتقادات جوانان را شستشو و آنها را از دين و معتديات اصيل اسلامي دور كنند.
اسماعيلي‌نيا بيان داشت: امروز عدم توجه به تقويت حوزه‌هاي علميه و گسترش اعترافات فكري در جامعه يك مسئله ضد امنيتي است و همه بايد عزم خود را جزم و در تقويت حوزه‌هاي علميه كه در واقع تربيت‌كننده سنگرباني براي دين و مكتب رسول خدا(ص) است تلاش كنيم.
بخشدار عسلويه نيز در اين آيين با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر تقويت حوزه‌هاي علميه در سراسر كشور عنوان داشت: حوزه‌هاي علميه به مثابه پايگاه‌هاي فكري و نرم‌افزاري مهم براي كشور است و اگر مي‌خواهيم اين حكومت و نظام با همين ماهيت و شكل را حفظ و حراست كنيم، بايد زيرساخت‌هاي فكري آن را تقويت و گسترش دهيم.
عبدالله نادري يادآور شد: تلاش در عرصه فرهنگ و آموزش بعنوان زير بناي توسعه و پيشرفت هر منطقه نياز به يك همت مضاعف و تلاش دسته‌جمعي دارد و از مسئولين و شركت‌ها و افراد خيرين انتظار داريم در تكميل پروژه‌ها همكاري لازم را باشند.
وي افزود: در منطقه عسلويه هر قدر بتوانيم سطح سواد و آموزش را به‌ويژه در بين بانوان گسترش دهيم بهتر مي‌توانيم بين مسئولين نفت در منطقه و مردم تعامل برقرار كنيم.
بخشدار عسلويه با اشاره به جزئيات اين حوزه علميه گفت: اين حوزه به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و در زير بناي ۱۱۰۰ متر در سه طبقه ساخته مي‌شود و هزينه و اعتبار اوليه آن حدود يك ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال بر آورد شده است.
نادري اضافه كرد: در حال حاضر تعداد ۴۰ طلبه دختر در مدرسه علميه خواهران عسلويه مشغول به تحصيل هستند كه اميدوار هستيم شاهد رشد و پيشرفت روزافزون اين مكان باشيم.

رجانيوزاین خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-2343.html )