عنوان خبر:همايش زنان دولت و كرامت انساني در گنبدكاووس
پنجشنبه 4 شهريور 1389 - 18:36:30


فرماندار شهرستان گنبدكاووس شامگاه چهارشنبه در همايش زنان دولت و كرامت انساني با تبريك هفته دولت و بزرگداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر به تشريح طرح هدفمند كردن يارانه‎ها پرداخت. غلامعلي سوسرايي گفت: هدف از اجراي اين طرح توزيع مناسب و عادلانه يارانه‌هاست.وي حمايت از افراد كم درآمد و كمك به اقشار مختلف مردم، به‌كارگيري صحيح منابع در كشور و جلوگيري از نوسان قيمت‌ها را از ديگر اهداف اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها دانست و افزود: با محقق شدن اين طرح دولت براي كمك‌هاي بلاعوض به بخش اشتغال و پرداخت‌هاي مستقيم به كشاورزان آمادگي دارد.
سوسرايي از تشكيل ستادهايي در كشور براي اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‎ها خبر داد و گفت: واقعي شدن قيمت‌ها يكي از آثار هدفمندكردن يارانه‏هاست.
مدرس حوزه علميه الزهرا (س) گنبدكاووس نيز در اين همايش با تبيين كرامت زن و مقام مادران به تشريح توطئه‏هاي دشمن در خصوص سست‎كردن بنيان خانواده و بي‎ارزش‎كردن هويت زن مسلمان پرداخت.
زهرا عسكري با اشاره به اينكه دشمنان همان بلايي كه در كشورهاي غربي گريبانگير نهاد خانواده شده را مي‎خواهند در جوامع اسلامي پياده‎ كند، افزود: زن در جامعه غربي صرفا يك كالاست و از ارزش هويتي برخوردار نيست چنانكه در غرب خانه‎هاي بسياري بدون ‎خانواده وجود دارد.
وي با بيان اينكه زنان مسلمان در همه جاي دنيا از زندگي بهتري نسبت به زنان در جوامع غربي برخوردار هستند، تصريح كرد: به شخصيت زن در اسلام بها داده مي‎شود و او نقش اساسي در بنيان خانواده دارد.
عسكري با اشاره به كرامت زن مسلمان و تاكيد بر الگوپذيري از بزرگ بانوي اسلام حضرت فاطمه (س) افزود: نقش مهارت‌هاي زندگي در داشتن يك زندگي ايده‎آل بسيار مهم است.
وي با اشاره به اينكه مادران بايد در حق فرزندان خود مادري كنند، افزود: مادران داراي مقام والايي در خانواده هستند كه پايه‎هاي اجتماع بر مبناي آنها شكل مي‎گيرد.
عسكري با اشاره به فضايل آسيه همسر فرعون و منش آن بانوي گرامي با وجود مهيا بودن تمام خوشي‌هاي دنيوي افزود: هنر زن بودن از آن اين بانوان است كه با وجود چنين شرايطي راه رستگاري را پيمودند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-242.html )