عنوان خبر:بيمارستان علي‌آبادكتول در سفر سوم رئيس جمهور افتتاح مي‌شود
پنجشنبه 4 شهريور 1389 - 18:37:50


پرهان جانفشان شامگاه چهارشنبه در جمع مديران سازمان مسكن و شهرسازي استان اظهار داشت: سالن چند منظوره كارگران گنبدكاووس با اعتباري بالغ بر 9 ميليارد و 100 ميليون ريال براي افتتاح در هفته دولت آماده و به‌زودي با وصل تاسيسات زيربنايي آب، برق و گاز به مرحله بهره‌برداري مي‌رسد.وي افزود: همچنين سالن چند منظوره كارگران شهرستان علي‌آباد با اعتبار 9 ميليارد ريال و ساختمان اداري محيط زيست مينودشت با اعتبار 3 ميليارد ريال در اين هفته افتتاح مي‌شود.
رئيس سازمان مسكن و شهرسازي گلستان همچنين از اتمام پروژه‌ استخر سرپوشيده ورزشي كارگران گرگان خبر داد و تصريح كرد: اين پروژه كه با صرف اعتباري بالغ بر 12 ميليارد ريال احداث و بهه بهره‌برداري رسيده همزمان با سفر سوم رئيس‌جمهور به گلستان افتتاح مي‌شود.
وي پروژه بيمارستان 96 تختخوابي علي‌آبادكتول را نيز يكي ديگر از پروژه‌هاي قابل افتتاح در هفته دولت عنوان و خاطرنشان كرد: اين بيمارستان با صرف اعتباري بالغ بر 100 ميليارد ريال احداث و آماده بهره‌برداري است كه به دليل اهميت فراوان افتتاح آن به سفر سوم رئيس جمهور به گلستان موكول شده است.
رئيس سازمان مسكن و شهرسازي گلستان به واحدهاي قابل افتتاح مسكن مهر در هفته دولت اشاره و تصريح كرد: در هفته دولت امسال 467 واحد مسكوني مسكن مهر به بهره‌برداري مي‌رسد.
جانفشان گفت: از مجموع اين تعداد، 146 واحد در گرگان، 105 واحد در گنبدكاووس، 100 واحد در آزادشهر و 100 واحد در بندرگز است.
وي با اشاره به كندي روند اجراي پروژه مسكن مهر در سال‌هاي گذشته اظهار داشت: فقدان زمين با كاربري مسكوني در استان گلستان و نيز عدم هماهنگي بين سازمان مسكن و شهرسازي، استانداري و بانك مسكن به عنوان سه عنصر تاثيرگذار در پروژه مسكن مهر مهم‌ترين عامل عدم پيشرفت اين پروژه در استان در سال‌هاي اخير بوده است.
جانفشان روند اجراي مسكن مهر را در شش ماه گذشته بسيار خوب ارزيابي كرد و افزود: در شش ماه گذشته فونداسيون 14 هزار واحد مسكن مهر در سطح استان ريخته و 650 ميليارد ريال تسهيلات بانكي براي ساخت ساختمان جذب شد.
رئيس سازمان مسكن و شهرسازي گلستان گفت: اين در حاليست كه از ابتداي اجراي پروژه مسكن مهر در سال 1386 تا پايان سال 1388 تنها 2 هزار و 500 واحد مسكن مهر پي‌ريزي و 70 ميليارد ريال تسهيلات بانكي براي ساخت ساختمان جذب شده بود.
وي با بيان اينكه تا پايان شهريورماه پي‌ريزي 19 هزار واحد مسكن مهر انجام مي‌شود، يادآور شد: با پي‌ريزي اين تعداد واحد، تعهد استان در بخش فونداسيون صد در‌صد محقق و واحدها وارد مرحله ساخت و ساز مي‌شوند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-243.html )