عنوان خبر:غبطه یک مرجع تقلید به حال کارگران یک پروژه
جمعه 20 اسفند 1389 - 11:19:16


عقربه ساعت ، 10 و 20 دقیقه را نشان می داد خودروی حامل این مرجع معظم تقلید و همراهان ایشان به درب قسمت در حال ساخت مسجد رسید .به گزارش خبرنگار پيام گلستان به نقل از رجانيوز،بوی اسپند و عطر صلوات در هنگام ورود معظم له ممزوج شده بود و به یمن تشریف فرمایی ایشان نیز همان ابتدای ورود دو راس گوسفند قربانی شد.

شور و شوق کارگران و استادکاران در هنگام بازدید آیت الله صافی را می شد در چهره آنان که به نظر بیش از 70 ، 80 نفر می رسیدند ، مشاهده کرد.

*همه مأجورید!

این مرجع تقلید ، قدم زنان ، ضمن احوال پرسی با کارگران و استادکاران و مسئولان پروژه بر این نکته تاکید کردند هر کسی در این مسجد مقدس خشتی روی خشتی می گذارد، نزد خداوند متعال مأجور است و حضرت بقیه الله الاعظم (عج) را خوشنود می سازد.

ایشان همچنین پس از رسیدن به جایگاه از پیش تعیین شده، برای سخنرانی در شبستان بزرگ مسجد و استماع گزارش مختصر مدیر پروژه، با تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران طرح اظهار داشتند: حقیقتا توفیق بزرگی نصیب شما شده است که در این مکان مقدس که متعلق به پدر بزرگوار ولی عصر (عج) است، کار می کنید، از این جهت حتما شکر خداوند را به جای آورید و بدانید که پیش خداوند ماجور هستید.

این مرجع تقلید با اشاره به این که بی شک ارواح طیبه ائمه اطهار (ع) و روح علمای بزرگوار ما شاهد و ناظر این خدمت شما هستند، گفتند: توسعه مسجد امام حسن عسکری (ع) یکی از آرزوهای دیرین مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی (ره) بود و شما به این وسیله اسباب خوشنودی روح مطهر ایشان را فراهم آورده اید.

ایشان همچنین ادامه دادند: وجود چنین بنای تاریخی عظیمی برای عالم اسلام و شهر مقدس قم به عنوان حرم اهل بیت و عش آل محمد (ص) مایه بسی افتخار است به ویژه آن که این مکان به نام نامی امام حسن عسکری (ع) است که این هم یک افتخاری برای شیعه دوازده امامی به شمار می رود.

*ارزش یک ساعت کار در این جا به دنیا می ارزد

وي تصریح کردند: شما عزیزان کارگر و مهندس و استاد و بنا که در این جا مشغول به کار هستید قدر خود را بدانید؛ چرا که یک ساعت کار کردن در این مسجد را نمی توان به همه دنیا فروخت؛ بدانید که روز قیامت ارزش این کارهای شما مشخص می شود.

*آروزی یک مرجع تقلید

آیت الله صافی گلپایگانی، همچنین بیان داشتند: دوست داشتم که وجب به وجب این مکان مقدس را ببوسم و من امیدوارم که خداوند مرا هم در اجر این کار هم ردیف شما عزیزان قرار دهد و چه بسا گاهی ثواب یک کارگر که در این جا کار می کند از همه بیشتر باشد.

وي در خاتمه سخنان خود گفتند: انشاالله حضرت ولی عصر (عج) به این مکان مقدس که متعلق به پدر بزرگوارشان است، تشریف آورده اند و البته همواره نیز شاهد و ناظر کار شما هستند.

*پیشرفت محسوس یک پروژه بزرگ دینی

در ابتدای این بازدید، مهندس گرجی ،مدیر پروژه به ارایه گزارش کوتاهی از روند اجرایی کار ساخت و توسعه مسجد پرداخت و گفت: مسجد امام حسن عسکری با دارا بودن در مجموع 25 هزار متر مربع بنا یکی از بزرگترین مساجد جهان تشیع می باشد.

وی افزود: هم اکنون نماهای بیرونی مسجد تقریبا به اتمام رسیده ضمن آن که کار ساخت گلدسته ها نیز در شرف اتمام است ، همچنین به امید خداوند احداث گنبد نیز تا یکی دو ماه آینده  به طور کامل به پایان می رسد.

*اقامه نماز در مسجد در آینده ای نزدیک

گرجی با اشاره به این که ارتفاع گنبد 35 متر و ارتفاع گلدسته ها نیز 59 متر می باشد، ابراز امیدواری کرد ظرف چند ماه آینده شاهد اقامه نماز آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در این جا باشیم.

وی با بیان این که مساحت شبستان مسجد 3 هزار متر مربع می باشد، اظهار داشت: مساحت زیر زمین اول مسجد حدود 3 هزار و 500 متر مربع و زیر زمین دوم نیز 3 هزار متر مربع است.

*به کار در این جا افتخار می کنیم

در حین بازدید حضرت آیت الله صافی و هیئت همراه از بخش های در حال ساخت مسجد فرصتی شد تا با تنی چند از کارگران و استادکاران گپ و گفتی کوتاه داشته باشم؛

سید حسین حسینی ، آهنگر این پروژه است بیش از 5 سال از عمر خود را در این مکان مقدس مشغول به کار بود و ضمن افتخار به این بخش از عمر طی شده خود گفت: ما که خودمان قابل نبودیم در چنین جای با برکت و مقدسی باشیم و خدمتی هر چند کوچک انجام دهیم و به نظرم عنایت و لطف آقا امام زمان (عج) بوده که چنین توفیقی یافته ایم.

*از بیانات ایشان انرژی مضاعف گرفتیم

رضا کاظمی ، جوشکار پروژه نیز که بیش از 3 سال در این مسجد مشغول به کار است، نیز با بیان این که تشریف فرمایی و بیانات بزرگانی همچون آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مایه خوشحالی و انرژی مضاعف همه کارگران و بناهای مسجد می باشد، خاطر نشان کرد: همان طور که ایشان هم فرمودند واقعا هر کاری که انسان در این مکان مقدس انجام می دهد، همه اش خیر و برکت است و ما هم امیدواریم این خدمت ذخیره قبر و قیامت ما شود و بتوانیم دل امام زمان (عج) را به این طریق شاد کنیم.

*خدمتی با برکت و ماندگار

حسین قاسمی ، نماکار نیز به نکته جالبی اشاره کرد و ابراز داشت: شاید در نگاه اول به نظر برسد که بالاخره ما در این جا مثل همه پروژه ها و طرح های دیگر داریم کار می کنیم و پولمان را می گیریم، اما واقعا این همه مساله نیست؛ چرا که اولا کار کردن در این مجموعه ولو در حد یک روز و یا حتی یک ساعت خودش توفیق بزرگی است که شاید نصیب هر کسی نشود و ثانیا هم این که پولی که ما از این بابت می گیریم و برای خانواده خود خرج می کنیم قطعا بسیار پر برکت است.

شایان ذکر است، مسجد امام حسن عسکری (ع) در زمان حیات آن امام معصوم و به دستور آن بزرگوار به وکیل خاص خود احمد بن اسحاق قمی که از محدثین بزرگ عالم تشیع است، ساخته شد و بیش از هزار سال است که یکی از مراکز بزرگ عبادی و فرهنگی شهر مقدس قم به شمار می‌آید.

همچنین گفتنی است که ساختمان جدید این مسجد علاوه بر صحن جامع، دارای کتابخانه،‌ بخش فرهنگی، سالن‌های تدریس و پارکینگ خودرو با ظرفیت 1500 خودرو می باشد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-2695.html )