عنوان خبر:طي يك تماس تلفني وزير دفاع آمريكا به كشيش افراطي هشدار داد
جمعه 19 شهريور 1389 - 20:31:07


به نقل از خبرگزاري فرانسه، "رابرت گيتس " وزير دفاع آمريكا روز گذشته در گفت‌وگويي تلفني با "تري جونز " كشيش كليساي ايالت فلوريدا كه فراخوان مراسم "قرآن‌سوزي " را در سالروز حملات يازده سپتامبر اعلام كرده بود، در رابطه با اين اقدام هشدار داد."جف مورل " سخنگوي وزارت دفاع آمريكا (پنتاگون) اعلام كرد: گيتس در گفت‌وگو با اين كشيش آمريكايي در رابطه با طرح قرآن‌سوزي ابراز نگراني كرد و گفت كه اين اقدام جان نيروهاي آمريكا را به خطر مي‌اندازد، بويژه نيروهاي آمريكا در عراق و افغانستان.
سخنگوي پنتاگون افزود: وزير دفاع آمريكا در ادامه از كشيش جونز خواست تا اين طرح را هر چه سريعتر متوقف كند.
به دنبال اين مكالمه تلفني بسيار كوتاه، اين كشيش نيز اعلام كرد كه مراسم "قرآن‌سوزي " را متوقف كرده است.
اما مدت زيادي از اين اظهارات وي نگذشته بود كه اعلام كرد تنها در صورتي اين مراسم را لغو مي‌كند كه پروژه ساخت مسجد و مركز فرهنگي براي مسلمانان كه قرار است در نزديكي محل حادثه يازده سپتامبر اجرا شود، به منطقه‌ ديگري در اين شهر منتقل شود.
تري جونز در ادامه در توجيه اين اقدام خود گفت: مردم آمريكا نمي‌خواهند كه اين مسجد در اين منطقه ساخته شود و البته مسلمانان نيز نمي‌خواهند كه ما صدها قرآن را به آتش بكشيم.
اين در شرايطي است كه مراسم "قرآن‌سوزي " در اين كليساي كوچك در ايالت فلوريدا نه تنها توسط مسلمانان جهان بلكه توسط مردم ديگر اديان نيز محكوم شده است. حتي مقامات آمريكا نيز كه خود اين پروژه جديد اسلام‌هراسي را در آمريكا كليد زده‌اند، به همراه مقامات ديگر كشورهاي غربي در اقدامي براي تحريك افكار عمومي اين اقدام را محكوم كردند.
دولت آمريكا در آستانه حملات تروريستي يازده سپتامبر در كنار پروژه اسلام‌هراسي كه چندي پيش با مطرح كردن موضوع ساخت مسجدي براي مسلمانان در نيويورك آغاز كرد، هم‌اكنون تلاش جديدي را آغاز كرده است تا اين‌بار با استفاده از تبليغات رسانه‌اي به تحريك افكار عمومي بپردازد.
به دنبال اين اقدام مقامات آمريكا، برخي از مقامات اروپايي و ديگر كشورهاي غربي نيز به اين تلاش ملحق شده و با واشنگتن در اين زمينه هم صدا شدند.
طبيعي است كه چنين اظهارنظرهايي خود به طور غيرمستقيم مي‌تواند افراد ديگري را كه از ماجرا آگاه نبودند، دعوت به اهانت به مقدسات اسلامي و مسلمانان كند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-274.html )