عنوان خبر:مساجد پایگاههای اصلی مقابله با تهاجم فرهنگی
پنجشنبه 26 اسفند 1389 - 22:30:50


فرماندار گنبد کاووس گفت:
مساجد پایگاههای اصلی مقابله با تهاجم فرهنگی هستند و باید برنامه دار شوند.به گزارش خبرنگار پيام گلستان به نقل از خبرگزاری مهر، حیدرعالی احمدی صبح پنجشنبه در نشست با ائمه جمعه و جماعات شهرستان افزود: مساجد به عنوان کانونهای فرهنگی در جامعه باید تقویت شوند.

وی مساجد را مرکز آگاهی بخشی جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: روحانی باید به مسائل اجتماعی جامعه اسلامی بپردازد و در این خصوص مساجد به عنوان کانونهای فرهنگی تقویت شوند.

احمدی، مساجد را میانبر فرهنگی برای تربیت نسل جوان جامعه توصیف کرد و افزود: مساجد به عنوان پایگاههای فرهنگی جامعه باید برنامه دار شوند.
وی گفت: بسیاری از معضلات جامعه ناشی از فقر فرهنگی است و مساجد باید عهده‌دار رشد فرهنگی جامعه باشند.
احمدی بر جهت دهی ظرفیتهای فکری و مالی مساجد از طریق کمکهای اداره تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه تاکید کرد و افزود: مساجد در فراز و نشیب های سخت انقلاب همواره پایگاههای اصلی انقلاب اسلامی بوده‌اند که مردم را در مقابله با هجوم فتنه‌های مختلف بیمه کرده‌اند.
فرماندار گنبد، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص رویدادهای جهان اسلام و موج بیداری امت اسلامی گفت: اصرار ملت مسلمان براسلام خواهی و ولایت‌مداری و صدای فروپاشی طاغوتها و تغییرات منطقه نتیجه تاثیر مثبت انقلاب اسلامی ایران بر بیداری جهان اسلام است که باید این موج را مدیریت کرد که این هم نیازمند هوشیاری مردم و بصیرت افزایی و اقدامات فرهنگی است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-2918.html )