عنوان خبر:رهبر معظم انقلاب در جمع زائران حرم رضوي- 3 : ايران با "جهاد اقتصادي " نشان مي‌دهد كه يك ملت در سايه اسلام پيشرفت مي‌كند
دوشنبه 1 فروردين 1390 - 18:04:53


مقام معظم رهبري تأكيد كردند: بايد بتوانيم قدرت نظام اسلامي را در زمينه حل مشكلات اقتصادي به همه دنيا نشان دهيم و اين الگو را سر دست بگيريم تا ملت‌ها ببينند كه يك ملت در سايه اسلام و جامعه اسلامي چگونه مي‌تواند پيشرفت كند.به گزارش خبرنگار پيام گلستان به نقل از خبرگزاري فارس، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ادامه سخنانشان در جمع زائران حرم ملكوتي ثامن‌الحج(ع) كه در رواق امام خميني(ره) صورت گرفت، با اشاره به نامگذاري سال 1390 به عنوان سال جهاد اقتصادي تأكيد كردند كه در اين زمينه سرفصل‌هاي مهمي وجود دارد كه همه آنها داراي اولويت هستند.

ايشان از تحول نظام اداري، تحول آموزش و پرورش و ارتقاي جايگاه علوم انساني در دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي و تحقيقاتي و همچنين مسائل مربوط به حوزه فرهنگ عمومي و اخلاق جامعه به عنوان كارهاي بنيادي و لازم براي پيشرفت و تعالي كشور ياد كردند.


رهبر معظم انقلاب تصريح كردند: به نظر صاحب‌نظران، آنچه نسبت به موارد فوق در اولويت قرار دارد مسئله اقتصادي است كه از همه موضوعات كشور داراي فوريت و اولويت بيشتري است.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي متذكر شدند: اگر ايران بتواند در زمينه مسئله اقتصادي حركت جهادگونه انجام دهد و گام بلندي كه برداشته با گام‌هاي بلندتري همراه كند، بلاشك براي كشور، پيشرفت و عزت ملت تأثيرات بسيار زيادي خواهد داشت.


ايشان تأكيد كردند: بايد بتوانيم قدرت نظام اسلامي را در زمينه حل مشكلات اقتصادي به همه دنيا نشان دهيم و اين الگو را سر دست بگيريم تا ملت‌ها ببينند كه يك ملت در سايه اسلام و جامعه اسلامي چگونه مي‌تواند پيشرفت كند.


رهبر معظم انقلاب رشد پرشتاب كشور بر اساس برنامه پنجم توسعه را در اين زمينه شاخص قرار داده و متذكر شدند كه بايد براي تحقق پيشرفت به رشد 8 درصدي برسيم و سهم بهره‌وري را در اين زمينه بيش از موضوعات ديگر لحاظ كنيم تا بتوانيم از امكانات به شكل بهتري استفاده كنيم.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي 2 موضوع صرفه‌جويي و مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد كه البته مستلزم زمينه‌سازي توسط مسئولان است را در راستاي افزايش بهره‌وري و تحقق رشد تعيين شده در برنامه پنجم مهم دانستند و نقش رسانه‌ها را در اين زمينه تعيين‌كننده خواندند.


ايشان همچنين از روحيه جهادي، استحكام معنويت و روح ايمان و تدين در جامعه و همچنين انسجام و اتحاد ملي و تعامل سازنده و هماهنگي قوا به عنوان الزامات شكل‌گيري حركت عظيم اقتصادي در سال 90 يادكردند.


رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به نامگذاري هر ساله به عناوين مختلف، نسبت به تبليغات درباره اين نامگذاري ها به مسئولان امر تذكر داده و تأكيد فرمودند: آنچه از مردم و مسئولان مي‌خواهم، شنيدن و دنبال كردن آن است و پر كردن در و ديوار شهرها از اين شعارها فايده ندارد.


ايشان خاطرنشان كردند كه اگر نصب تابلوهاي متعدد تبليغاتي درباره نامگذاري سال‌ها هزينه ندارد، كاري غيرضروري است و اگر هزينه بردار است، اين كار اشكال هم دارد.

ادامه دارد...این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3024.html )