عنوان خبر:رهبر معظم انقلاب در جمع زائران حرم رضوي(ع)- 4 : هشدارشديداللحن رهبرانقلاب به‏مسئولان درباره ‏طرح‏ گلايه‌ها درمنظر افكارعمومي
دوشنبه 1 فروردين 1390 - 22:05:28


رهبري‎فرمودند: مسئولان‎اگرازهمديگر گلايه‏ دارند كه گاهي‏ممكن‏است اين گلايه‌ها به‎حق هم باشد، سعي كنند اين گلايه‌ها را در معرض افكار عمومي مطرح نكنند. اين‏‏کار ضربه به اتحاد ملي است و من به مسئولان كشور به‏طور جدّ در اين زمينه تذكر و هشدار مي‌دهم.به گزارش خبرنگار پيام گلستان به نقل از خبرگزاری فارس، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ادامه سخنانشان در جمع زائران حرم ملكوتي ثامن‌الحج(ع) كه در رواق امام خميني(ره) صورت گرفت، با تأكيد بر لزوم تقويت وحدت و اتحاد ميان مسئولان، فرمودند: يكي از نقشه‌هاي بزرگ دشمنان ملت ايران ايجاد تفرقه و شكاف در داخل بوده است كه به بهانه قوميت و مذهب و گرايش‌هاي سياسي و جناح‌بندي‌ها و به بهانه‌هاي گوناگون ديگر پيگيري مي‌كنند.

ايشان با بيان اينكه خوشبختانه ملت ايران آگاهند و همه كساني كه به كشور خود و نظام مردمسالار ديني كه مايه افتخار امروز اين ملت است، علاقمندند، بايد با هم هماهنگي و همدلي داشته باشند، به مسئولان كشور نيز در اين زمينه تذكر دادند.


رهبر معظم انقلاب فرمودند: مسئولان اگر از همديگر گلايه دارند كه گاهي ممكن است اين گلايه‌ها به حق هم باشد، سعي كنند اين گلايه‌ها را در معرض افكار عمومي مطرح نكنند چرا كه اين كار ضربه به اتحاد ملي است و من به مسئولان كشور به طور جد در اين زمينه تذكر و هشدار مي‌دهم.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: ممكن است مسئولان از همديگر گلايه داشته باشند اما گلايه از اول انقلاب كه ما دست‌اندركار مسائل بوده‌ايم، بوده است. گاهي قوه مجريه از قوه مقننه و گاهي قوه مقننه از قوه قضائيه و گاهي قوه قضائيه از قوه مجريه گلايه‌هايي از هم داشته‌اند كه طبيعت كار است.


ايشان اضافه كردند: ممكن است گلايه‌هايي كه به وجود مي‌آيد‌ به حق هم باشد، اما نبايد آن را در عرصه افكار عمومي بياورند و ذهن و دل مردم را ناراحت و آنها را مأيوس كنند بلكه بايد بين خودشان موضوعات را حل كنند.


مقام معظم رهبري با تأكيد بر اينكه مهمترين مسائل دنيا با مذاكره قابل حل است، افزودند: مسائل جزئي اهميتي ندارد و مي‌توان آنها را از طريق گفت‌وگو حل كرد.

ادامه دارد...این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3028.html )