عنوان خبر:رهبر معظم انقلاب در جمع زائران حرم رضوي- 6 : جا زدن تحولات بحرين به عنوان مسئله شيعه‌ و سني توطئه آمريكاست
دوشنبه 1 فروردين 1390 - 22:07:51


مقام معظم رهبري جا زدن تحولا بحرين به عنوان مسئله شيعه و سني را توطئه غرب و در رأس آنها آمريكا عنوان كرده و خاطرنشان كردند: اگر خيرخواهاني در اين بين وجود دارند من به آنها اعلام مي‌كنم مسئله را شيعه و سني نكنيد چرا كه اين بزرگترين خدمت به آمريكا و دشمنان امت اسلامي است.به گزارش خبرنگار پيام گلستان به نقل از خبرگزاري فارس، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ادامه سخنانشان در جمع زائران حرم ملكوتي ثامن‌الحج(ع) كه در رواق امام خميني(ره) صورت گرفت، به طور ويژه به تحولات ليبي و بحرين اشاره كرده و در ابتداي اين بخش از سخنانشان فرمودند: در قضيه ليبي ما رفتاري را كه دولت ليبي با مردم در پيش گرفته بود و در پيش گرفته است است يعني كشتار مردم، فشار بر مردم، بمباران شهرها و كشتار غيرنظاميان را صددرصد محكوم مي‌كنيم، اما ورود و دخالت آمريكايي‌ها و غرب را هم صد در صد محكوم مي‌كنيم.

* آمريكا و غرب به دنبال حمايت از مردم ليبي نيست بلكه به دنبال نفت اين كشور است


ايشان تأكيد كردند: آمريكايي‌ها و غرب ادعا مي‌كنند كه ما براي دفاع از مردم مي‌خواهيم وارد ليبي شويم و عمليات نظامي انجام بدهيم در حالي كه اين ادعاي آنها اصلاً قابل قبول نيست. اينها اگر حقيقتاً مدافع مردم ليبي بودند و دلشان به حال مردم مي‌سوخت، در اين يك ماه اخيري كه مردم ليبي در حال بمباران شدن هستند به آنها امكانات و اسلحه و ضدهوايي مي‌دادند، اما ديديم كه غربي‌ها به جاي اينكارها يك ماه نشستند كشتار مردم را تماشا كردند و حالا مي‌خواهند وارد شوند، بنابراين آنها به دنبال حمايت از مردم ليبي نيستند بلكه به دنبال نفت ليبي هستند.


ولي امر مسلمين جهان خطاب به غرب و آمريكا تأكيد كردند: شما دنبال گرفتن جاي پا در ليبي هستيد و مي‌خواهيد از ليبي به عنوان يك جاي پا استفاده كنيد تا دولت‌هاي انقلابي آينده مصر و تونس كه در دو طرف ليبي هستند را تحت نظر داشته باشيد. نيت شما نيت فاسدي است.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه ما اين حركتي كه غربي‌ها به سردمداري امريكا انجام مي‌دهند را قبول نمي‌كنيم، خاطرنشان كردند: متاسفانه سازمان ملل كه بايد در خدمت ملت‌ها باشد به آلت دست اين كشورها تبديل شده و هرچه اين دولت‌هاي غربي مي‌خواهند برايشان فراهم مي‌كند و اين ننگ است براي سازمان ملل.


ايشان مجددا تأكيد كردند: حضور قدرتهاي بيگانه و غربي‌ها در ليبي به هيچ وجه قابل قبول نيست و اگر اين كشورها مي‌خواهند به مردم ليبي كمك كنند مي‌توانند مردم را تجهيز كنند تا مردم خودشان مسئله‌شان را با قذافي حل كنند.


رهبر معظم انقلاب اسلامي در ادامه اين بخش از سخنان مهمشان درباره مسائل منطقهف به موضوع بحرين اشاره و با تأكيد بر اينكه مسئله بحرين، درست از لحاظ ماهيت مثل مسائل ديگر كشورهاي منطقه است، خاطرنشان كردند: مسئله بحرين با مصر، تونس و ليبي هيچ فرقي ندارد چرا كه در بحرين نيز ملتي هستند كه حكومتشان حقوق آنها را ناديده مي‌گيرد.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به اينكه ملت بحرين با اين قيام خواسته اساسيشان اين است كه انتخاباتي انجام بگيرد و هر 1 نفر 1 رأي داشته باشد، اين پرسش را مطرح كردند كه آيا اين توقع مردم بحرين زيادي است؟


ايشان ادامه دادند: در بحرين يك صورت انتخاباتي وجود دارد اما مردم آنجا مطلقاً از اين حق كه هر نفر 1 رأي داشته باشد برخوردار نيستند و به آنها ظلم مي‌شود.


ولي امر مسلمين جهان با بيان اينكه غربي‌ها در مسئله بحرين فرصت را مغتنم شمردند و قصد دارند با طرح مسئله جديد شيعه و سني در مسائل منطقه دخالت كنند، خاطرنشان كردند: غربي‌ها مي‌گويند مردم بحرين چون شيعه هستند نبايد هيچكس از آنها حمايت كند و تلويزيون‌هايي كه جزئيات قضاياي منطقه را پخش مي‌كردند، نسبت به قضاياي منطقه سكوت كنند و كشتار مردم بحرين را مخابره نكنند.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ادامه دادند: برخي سياستمداران و روزنامه‌نگاران كشورهاي حاشيه خليج فارس نيز گزافه‌گويي كرده و مي‌گويند كه مسئله بحرين جنگ شيعه و سني است در حالي كه اينگونه نيست و مسئله اين كشور اعتراض يك ملت است به ظلمي كه به او مي‌شود و مسئله بحرين با مسئله تونس و مصر و ليبي و يمن هيچ فرقي ندارد.


ايشان با اشاره به اينكه آمريكايي‌ها خوشحالند كه بتوانند بوسيله بوق‌هاي تبليغاتيشان در منطقه بتوانند مسئله بحرين را مسئله اختلاف شيعه و سني جا بزنند، تصريح كردند: آنها از اين طريق مي‌خواهند هم جلوي كمك‌هايي كه ممكن است به اين مردم مظلوم بشود را بگيرند و هم ماهيت قضيه را عوض كنند.


رهبر فرزانه انقلاب اسلامي با اشاره به اينكه غربي‌ها مي‌گويند چرا ايران از مردم بحرين حمايت مي‌كند؟ تأكيد كردند: ما از همه ملت‌هاي مظلوم پشتيباني كرده‌ايم. ما 32 سال است كه از مردم فلسطين پشتيباني مي‌كنيم. كداميك از دولت‌ها و ملت‌ها چنين پشتيباني‌اي كرده‌اند؟ مگر ملت فلسطين شيعه هستند؟ درباره غزه مردم ما چقدر تلاش كردند. جوانان ما رفتند به فرودگاه تا عازم غزه شده و عليه اسرائيل بجنگند در حالي كه راه بسته بود و ما گفتيم نرويد تا وسط راه سرگردان نشويد. مردم ما نسبت به غزه و فلسطين و تونس و مصر ابراز احساسات كردند در حالي كه آنها شيعه نبودند و اصلاً بحث شيعه و سني در ميان نيست. و اين در حالي است كه غربي‌ها و آمريكايي‌ها بدخواهانه و بددلانه سعي مي‌كنند مسئله بحرين را به عنوان مسئله شيعه و سني قلمداد كنند.


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با بيان اينكه متاسفانه بعضي آدمها كه آدم خيال مي‌كند انگيزه سوئي ندارند نيز در اين دام افتاده‌اند، تصريح كردند: اگر خيرخواهاني در اين بين وجود دارند من به آنها اعلام مي‌كنم مسئله را شيعه و سني نكنيد چرا كه اين بزرگترين خدمت به آمريكا و دشمنان امت اسلامي است كه حركت عمومي ضداستبدادي يك ملت را حمل كنند به دعواي شيعه و سني؛ و اين در حالي است كه دعواي شيعه و سني وجود ندارد.


ايشان خاطرنشان كردند: ما بين غزه و فلسطين و تونس و ليبي و مصر و بحرين و يمن تفاوتي نمي‌گذاريم و معتقديم در همه جا ظلم به ملت‌ها محكوم است و حركت ملت‌ها با شعار اسلام در جهت آزادي مورد تأئيد ماست.


مقام معظم رهبري در ادامه سخنانشان با اشاره به اوج وقاحت آمريكايي‌ها كه حضور تانك‌هاي دولت سعودي در خيابان‌هاي منامه را دخالت نمي‌داند اما وقتي مراجع تقليد و علما و خيرخواهان ما مي‌گويد مردم را نكشيد مي‌گويند دخالت كرديد، تأكيد كردند: اين كه ما به يك دولت و رژيم ظالمي خطاب كنيم مردم خود را نكشيد دخالت است؟ آمدن تانك‌هاي بيگانه در خيابان‌هاي دخالت نيست اما اين دخالت است؟ اين اوج وقاحت آمريكا و اذنابشان در منطقه است كه اينگونه تبليغ مي‌كنند.


* دولت سعودي با دخالت نظامي در بحرين منفور ملت‌ها مي‌شود


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي همچنين با تأكيد بر اينكه دولت سعودي در دخالت نظامي خود در بحرين اشتباه كرده و با اين كار خود را در ميان مردم منطقه منفور مي‌كند، تصريح كردند: آمريكا اگر در ميان مردم منطقه منفور شود به دليل هزاران كيلومتر فاصله‌اي كه با منطقه دارد، برايش خيلي اهميت ندارد اما اگر مردم منطقه از سعودي‌ها منفور شوند برايش خسارت سنگيني است. لذا سعودي‌ها اشتباه كردند و هر كس ديگري اين كار را بكند اشتباه كرده است.


ايشان همچنين تأكيد كردند:‌به توفيق الهي اين حركت ملت‌ها و امت اسلامي با شعار اسلام و به سمت اهداف اسلامي كه در منطقه آغاز شده نشاندهنده بيداري عمومي ملت‌هاست و طبق وعده الهي اين حركت‌ها قطعا و يقيناً به پيروزي خواهد رسيد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3030.html )