عنوان خبر:عدم توجه به جلو مهمترين علت تصادفات پنج روز گذشته
سه شنبه 2 فروردين 1390 - 17:15:42


فرمانده پليس راه استان گلستان گفت:
در 5 روز گذشته 49 فقره تصادف در استان رخ داده كه عدم توجه به جلو از سوي رانندگان مهمترين علت تصادفات مي باشد.به گزارش خبرنگار پيام گلستان، سرهنگ دوم 'علي اصغر مهري' روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين تعداد تصادفات در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 45 درصد كاهش را نشان مي دهد.
وي از كاهش وقوع حوادث رانندگي منجر به مرگ طي اين مدت نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: طي سال گذشته هفت نفر از شهروندان بر اثر وقوع حوادث رانندگي در پنج روز گذشته جان خود را از دست دادند كه اين تعداد با دو كشته 71 درصد كاهش را نشان مي دهد.
فرمانده قرارگاه پليس راه استان موتور سواران را عامل وقوع 22 درصد از حوادث رانندگي در سطح جاده هاي استان دانست و تصريح كرد: كمبود پوشش حفاظتي، پايين بودن سن راكبان و تهيه آسان و ارزان قيمت موتورسيكلت و نيز فرهنگ نادرست استفاده از اين وسيله نقليه در جاده هاي برون شهري موجب افزايش ميزان صدمات و تلفات ناشي از تصادفات شده است.
مهري در پايان اظهار داشت:‌ همكاري و تعامل شهروندان و رعايت قوانين و مقررات از سوي آنان بزرگترين گامي است كه شهروندان مي توانند در جهت ياري رساندن به پليس بردارند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3040.html )