عنوان خبر:كاهش 100 درصدی تصادفات منجر به فوت در گلستان
جمعه 5 فروردين 1390 - 17:10:21


فرمانده انتظامی گلستان، کاهش 100 درصدی تصادفات منجر به فوت در سطح شهرهای استان از آغاز طرح نوروزی پلیس تاکنون را نتیجه همکاری و مشارکت مردم دانست.به گزارش خبرنگار پيام گلستان به نقل از خبرگزاری مهر، سردار حمید عطایی عصر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران در گرگان تصریح کرد: این همکاری و مشارکت مردمی موجب شده است که شاهد کاهش هفت درصدی حوادث و تصادفات رانندگی جرحی و فوتی در سطح جاده های استان از آغاز اجرای این طرح تا به امروز باشیم.

وی خدمت رسانی به مردم را افتخاری بزرگ برای کارکنان انتظامی عنوان کرد و گفت: کسب رضایت شهروندان و ایجاد امنیت و آرامش مطلوب برای شهروندان آرزوی قلبی کارکنان پلیس بوده و برقراری امنیت برای شهروندان بهترین هدیه نوروزی پلیس به مردم است.

این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به آغاز موج دوم مسافرت ها گفت: رانندگان باید در مسیرهای بازگشت صبر و حوصله بیشتری داشته باشند و مسافرت های خود را خودشان مدیریت کنند.

تحقق شعار جهاد اقتصادی نیازمند امنیت پایدار است

فرمانده انتظامی استان گلستان، تحقق شعار" جهاد اقتصادی" را مستلزم وجود یک فضای امن و امنیت پایدار دانست و گفت: با تولید امنیت اجتماعی و انضباط اجتماعی است که می توان به تحقیق اهداف شعار جهاد اقتصادی در جامعه جامه عمل پوشاند.

وی با اشاره به نقش مشارکت مردمی آن را ضامن تأمین امنیت در جامعه دانست.

سردار عطایی تعامل بین پلیس و مردم را در استان گلستان در حد بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: برقراری نظم و انضباط اجتماعی در جامعه با اعتماد مردم رابطه دو سویه دارد وهرچه این اعتماد بالاتر باشد به همان اندازه نظم وامنیت اجتماعی هم بالاتر خواهد بود.

فرمانده انتظامی گلستان با تأکید بر این نکته که آگاهی بخشی افکار عمومی و اطلاع رسانی در خصوص حقوق فردی و اجتماعی و تبیین فوایید مشارکت شهروندان از جمله مؤلفه های مؤثر در فرایند نهادینه ساختن نظم و صیانت از امنیت پایدار می باشد افزود: نیروی انتظامی به عنوان سازمان قانونی و رسمی حافظ امنیت و نظم عمومی در جامعه معتقد به استفاده از تمامی ظرفیت های اجتماعی در فرایند تأمین امنیت پایدار و مقابله با ناهنجاری هاست.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده است که هر زمان مشارکت مردم آگاهانه تر، پر شور تر و فعال تر باشد امنیت با هزینه کمتری حاصل می شود و آثار اجتماعی و روانی آن نیز پایدارتر خواهد بود.
این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3090.html )