عنوان خبر:تاكيد سفیر ایران در روسیه بر احیای آئین های ایرانی
شنبه 6 فروردين 1390 - 13:24:41


سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه بر لزوم احیای آئین ها و سنت های ناب ایرانی تاکید کرد.به گزارش خبرنگار پيام گلستان به نقل از خبرگزاری مهر، سید محمدرضا سجادی در آئین جشن نوروزی در سال " دم خودوژنیک " روسیه، با اشاره به ثبت نوروز در تقویم سازمان ملل و جهانی شدن آن، بر زنده نگهداشتن آیین ها و سنت های ناب ایرانی به ویژه از سوی جوانان و نوجوانان تأکید کرد.

در این آئین نمایش خاله مهتاب، هوشی، موشی و کوشی به عنوان منتخب ایران در جشن نوروزی در جمع ایرانیان مقیم روسیه در سالن  دم خودوژنیک  مسکو اجرا شد.

سید محمدرضا سجادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، ابوذر ابراهیمی ترکمان رایزن فرهنگی ایران و همچنین پرسنل این سفارت به همراه جمع کثیری از ایرانیان مقیم این کشور و فارسی زبانان منطقه  حاضران در این مراسم بودند.
برنامه حاجی فیروز و خاله مهتاب، هوشی، موشی و کوشی با اجرای بهروز مقدم مجری صدا و سیمای ایران اجرا شد.
اجرای حاجی فیروز به عنوان نماد نوروز با هنرنمایی حسین جمارانی، موسیقی سنتی گروه ارغوان، آیتم های نمایشی و موسیقی کودکانه گروه هوشی ( حسین جمارانی )، موشی ( رضا مهران نژاد ) و کوشی ( عبدالرضا صفری دریایی) با اجرای بهروز مقدم و خاله مهتاب ( مهتاب کیا ) از جمله برنامه های این جشن بود که با استقبال خانواده های ایرانی مقیم روسیه و دیگر میهمانان مواجه شد.
این مراسم به همت و تلاش رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار شد.


این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3095.html )