عنوان خبر:لزوم فعال‌سازي بازارچه مرزي اينچه‌برون
شنبه 6 فروردين 1390 - 23:11:11


فرماندار شهرستان گنبدكاووس بر فعال‌سازي بازارچه مرزي اينچه‌برون تاكيد كرد.به گزارش خبرنگار پيام گلستان به نقل از خبرگزاري فارس، حيدرعلي احمدي ظهر امروز در بازديد يك روزه از شهر اينچه‌برون با امام جمعه، بخشدار و اعضاي شوراي اسلامي اين شهر در بخش داشلي‌برون ديدار كرد و از نزديك در جريان مسائل اين شهر قرار گرفت.
وي در بازديد از بازارچه مرزي شهر اينچه‌برون نيز با اشاره به اينكه اين بازارچه يكي از جاذبه‌هاي گردشگري شهرستان گنبدكاووس بوده و همه ساله پذيراي مسافران نوروزي است، همراه با مسئولان اين بخش به بررسي راهكارهاي فعال‌سازي اين بازارچه پرداخت.
فرماندار شهرستان گنبدكاووس با اشاره به موقعيت جغرافيايي مرز اينچه‌برون، گمرگ و پايانه مسافربري، بر لزوم توجه جدي مسئولان بر رونق بيشتر اين بازارچه مرزي تاكيد كرد.
وي خاطرنشان كرد: رونق اين بازارچه مرزي كه يكي از جاذبه‌هاي گردشگري بخش داشلي‌برون است در تامين معيشت و ايجاد اشتغال براي جوانان اين منطقه تاثير مهمي دارد.
بازارچه اينچه‌برون معروف به مرز پل در كنار گمرك اينچه‌برون و پايانه حمل و نقل زميني مرز تركمنستان در فاصله 80 كيلومتري شمال شهر گنبدكاووس احداث شده است.
اين بازارچه با 138 غرفه در سال 1380 با هدف ايجاد اشتغال و توسعه اقتصادي ساكنان بخش داشلي برون شهرستان گنبدكاووس راه‌اندازي شده است.
در زمان رونق اقتصادي اين بازارچه مرزي و در اوايل راه‌اندازي و تردد مسافران دو كشور ايران و تركمنستان و تجارت چمداني، سبب راه‌اندازي بازارچه ديگري در كنار آن به‌نام بازارچه تير پارك شد.
اين بازارچه هم كه داراي 120 غرفه است، توسط سازمان همياري شهرداري‌هاي استان گلستان راه‌اندازي شده است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3106.html )