عنوان خبر:تشكيل كارگروه هشتگانه براي پيشگيري از وقع جرم در گلستان
شنبه 20 فروردين 1390 - 22:27:43


دادستان مركز استان گلستان گفت:
كارگروه هشتگانه در راستاي پيشگيري از وقع جرم در سطح استان تشكيل شده است.به گزارش خبرنگار پیام گلستان به نقل از خبرگزاري فارس، عباس پورياني پيش از ظهر امروز در جلسه كارگروه رسانه و تبليغات براي پيشگيري از وقوع جرم در دادستاني گرگان اظهار استان اظهار داشت: براي تحقق اهداف اين كارگروه و بالا بردن اطلاعات و آگاهي‌هاي مردم در زمينه‌هاي حقوقي و پيشگيري از وقوع جرم دادستاني استان آماده همكاري همه و حتي نهادهاي مردمي است.
وي تصريح كرد: براي جلوگيري از وقوع جرم عوامل مختلفي و همكاري دستگاه‌هاي اجرايي زيادي لازم است.
دادستان مركز استان گلستان گفت: پيشگيري از وقوع جرم به دليل حجم‌ بالاي كاري به تنهايي از سوي قوه قضايي امكان‌پذير نيست.
پورياني با بيان اينكه نياز به همفكري همه در اجراي اين هدف مهم هستيم، گفت: نقش مهم مطبوعات به دليل ورود آن به انواع موضوعات اجتماعي، انتقادي، حقوقي و قضايي مي‌تواند بسيار اثرگذار در سطح جامعه باشد.
وي اضافه كرد: نگاه استاني براي رسيدن اهداف كارگروه رسانه و تبليغات براي پيشگيري از وقوع جرم مهم است و جرايمي كه بيشترين ميزان آن در سطح استان در حال وقوع است، بررسي خواهد شد.
دادستان مركز استان گلستان گفت: انتظار داريم مطبوعات استان با ارائه پيشنهاد براي تشكيل كميته‌هايي ذيل اين كارگروه براساس اولويت‌هاي استاني كارهاي كارشناسي و تحليلي انجام دهند.
پورياني با بيان اينكه ضرب و جرح بيشترين ميزان پرونده‌هاي حوزه قضايي استان را تشكيل مي‌دهد، گفت: بايد براي حل اين مشكلات و ديگر بزهكاري‌هاي قضايي ضمن استفاده از نظرات سازنده كارشناسان مجرب و حقوق‌دان در آگاه‌بخشي به جامعه كمك كرد.
وي با بيان اينكه خوشبختانه سرقت‌هاي مسلحانه در سطح استان نداريم، خاطرنشان كرد: بيشترين سرقت اتفاق افتاده در استان ناشي از اعتياد است كه بايد دلايل آن بررسي شود.
دادستان مركز استان گلستان با اينكه متاسفانه مكان مناسب براي ترك اعتياد در استان وجود ندارد، افزود: با همكاري استانداري گلستان بحث ايجاد اردوگاه ترك اعتياد در استان در دستور كار قرار گرفته است.
وي با اشاره به وجود انتقاد در مطبوعات گفت: انتقادات بايد سازنده باشد تا اثرگذاري خود را در جامعه داشته باشد چرا كه انتقاد سازنده موجب بالندگي جامعه مي‌شود.
پورياني اظهار داشت: بزرگ كردن برخي نواقص بدون توجه به عمكرد مثبت ديگران به دور از اخلاق حرفه‌اي مطبوعاتي است.
دادستان مركز استان گلستان گفت: معضلات و آسيب‌هاي اجتماعي استان بسيار زياد است در سال 1388 گلستان بيشترين ميزان زنداني را در سطح كشور داشته است.
وي ادامه داد: با اين وجود از 25 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردين امسال 20 درصد تصادفات منجر به فوت در استان كاهش يافته است.
پورياني افزود: در سال گذشته 576 نفر براثر تصادف در گلستان فوت كردند بايد كار كارشناسي شود چرا اين اتفاقات در استان به راحتي در حال وقوع است.
وي گفت: همانطور كه براي فوت سه نفر قلب مردم جريحه‌دار مي‌شود بايد در مقابل اين تعداد آمار تصادف فوتي نيز كار كرد.
دادستان مركز استان گلستان همچنان نقش رسانه را مهم دانست و گفت: با انتشار گزارشات تحليلي و انتقادي مي‌توان مديران كم كار را به تحرك وادا داشت.
پورياني همچنين درصد طلاق را در استان زياد دانست و افزود: درصد طلاق در استان روز به روز در حال افزايش است بايد ضمن بررسي علل طلاق گزارشاتي از زندگي زوج‌هاي موفق به مردم ارائه كرد.
وي خاطرنشان كرد: بايد آموزش مردم به مردم در سطح جامعه رواج پيدا كند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3326.html )