عنوان خبر:1100 میلیارد ریال درآمد عمومی در گلستان وصول شد
چهارشنبه 24 فروردين 1390 - 23:10:37


رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گلستان گفت:
در سال گذشته بیش از هزار و 118 میلیارد ریال از درآمدهای عمومی استان جذب شد.


به گزارش خبرنگار پیام گلستان اسماعیل مهدوی نیا در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال 88 حدود 32.9 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: درآمدهای عمومی استان در مقایسه با ارقام مصوب در قانون بودجه سال 89 حدود 117 درصد تحقق یافته است.

وی ادامه داد: عملکرد درآمدهای عمومی بودجه استان مشتمل بر درآمدهای مالیاتی ( مستقیم و غیرمستقیم) و سایر درآمدها (درآمدهای حاصل از انحصارات و مالکیت دولت، خدمات و فروش کالا، جرائم و خسارات و متفرقه) است.

مهدوی نیا گفت: وضعیت عملکرد درآمدهای عمومی استان در دوازده ماهه سال 89 نشان می دهد که درآمدهای مالیاتی 911 میلیارد و 169 میلیون ریال و سایر درآمدها 207 میلیارد و 714 میلیون ریال بوده است.
وی افزود: درآمدهای مالیاتی، درآمدهای حاصل از خدمات و فروش کالا و منابع حاصل از واگذاری داراییهای سرمایه ای بیش از میزان مصوب دوازده ماهه سال 89 محقق شده است و در بخش های دیگر به میزان مصوب تحقق نیافته است.
این مسئول گفت: در نهایت با توجه به وصول خوب درآمدهای مالیاتی سرجمع عملکرد درآمدهای عمومی استان در 12 ماهه سال جاری نسبت به میزان مصوب 17 درصد افزایش داشته است.
مهدوی نیا اضافه کرد: 11 دستگاه اجرایی ازجمله کار و امور اجتماعی، ثبت اسناد و املاک، انتقال خون، منابع طبیعی، امور مالیاتی، پزشکی قانونی، محیط زیست ، بازرگانی، جهاد کشاورزی، استاندارد، فنی و حرفه ای بیش از میزان مصوب وصول کرده اند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3356.html )