عنوان خبر:اولین پروژه توسعه تجهیزات پزشکی کشور در گلستان احداث می شود
چهارشنبه 24 فروردين 1390 - 23:15:47


رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر کشور گفت:
کلنگ اولین پروژه توسعه تجهیزات پزشکی کشور در گلستان به زمین زده خواهد شد.


به گزارش خبرنگار پیام گلستان محمد بلوچی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: پیرو جلسه با استاندار و توافق در زمینه های اولیه این پروژه و در صورت آماده بودن زیرساختها در استان و تهیه زمین واعتبارات لازم، اولین فاز پروژه ثوسعه تجهیزات پزشکی در گلستان در زمینه تولید سرنگ اجرایی خواهد شد.

وی افزود: شرکت تجهیزات پزشکی در راستای تمرکز زدایی و توسعه فعالیت های خود و همچنین پیگیریهای مدیر کل جمعیت هلال احمر استان تصمیم گرفت بخشی از افزایش تولیدات خود را در استان گلستان به انجام برساند.

وی خاطرنشان کرد: طی دو هفته آینده جلسات مدیران استانی در زمینه برنامه ریزی برای اجرایی شدن این طرح در گلستان انجام گرفته و جزئیات اجرای آن به اطلاع همگان خواهد رسید.

بلوچی افزود: این پروژه حداقل در فاز اولیه یکسال به طول خواهد انجامید و بیش از 100 نفر در مرحله ساخت و 30 تا 50 نفر در مراحل تولید، اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.
رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر کشور گفت: از دیگر اقداماتی که در استان اجرایی می شود، واگذاری نمایندگی شرکت پخش دارو در استان به حمعیت هلال احمر گلستان است.
وی افزود: در این زمینه هم توافقات لازم انجام گرفته و به شرط آماده بودن زیر ساخت این طرح نیز اجرایی می شود.
وی با اشاره به اهداف این طرح اظهار داشت: ایجاد اشتغال ،تمرکز زدایی،توسعه وانتقال تکنولوژی از جمله اهداف این طرحها است.
رئیس جمعیت هلال احمر گلستان نیز گفت: جمعیت هلال احمر استان در نوروز 90 توانست رتبه اول را در نظر سنجی مسافرین نوروزی ورضایت مسافران کسب کند و کمیته امداد و نجات استان نیز در میان کمیته های 11 گانه در نوروز 90 رتبه نخست را کسب کرد.
مجتبی کبری افزود: در حال حاضر داروخانه هلال احمر گلستان جزء پنج داروخانه برتر کشور از میان 36 داروخانه هلال احمر در کشور است و داوخانه هلال احمر استان در گنبد نیز افتتاح شده است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3359.html )