عنوان خبر:جهان در حال از دست‌ دادن درمان‌هاي معجزه‌آساي آنتي‌بيوتيك‌هاست
پنجشنبه 25 فروردين 1390 - 22:17:42


رئيس دانشگاه علوم پزشكي گلستان گفت:
به‎علت هزينه زياد دارويي، تجويز بيش از حد داروها و مقاومت دارويي جهان در حال از دست دادن درمان‌هاي معجزه‌آساي آنتي‌بيوتيك‌ها است.به گزارش خبرنگار پیام گلستان به نقل از خبرگزاري فارس، شهريار سمناني در حاشيه همايش تقدير از تلاشگران عرصه سلامت در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: كميسيون اقتصاد كلان و سلامت بهترين سرمايه‌گذاري در هر كشور را سرمايه‌گذاري بر سلامت مردم آن جامعه معرفي كرده است چرا كه بازگشت سرمايه‌ از نظر اقتصاددانان در اين زمينه به 10 برابر خواهد رسيد.
به عقيده وي، قدرت جامعه با پوشش واكسيناسيون صورت گرفته طي سال‌هاي اخير بالا رفته است چرا كه با كنترل و پيشگيري مردم سالم‌تري خواهيم داشت.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي گلستان گفت: تلاش شده با بالا رفتن شاخص‌هاي سلامتي مردم سالم‌تري داشته باشيم كه به دنبال آن توان يادگيري بالاتر و توان اقتصادي جامعه به جايگاه رفيع‌تري خواهد رسيد.
سمناني خودكفايي به لحاظ تعداد پزشكان، خانه‌هاي بهداشت، افزايش رشته‌هاي تحصيلي، كاهش مرگ و مير مادران باردار و كودكان زير پنج سال، افزايش تخت‌هاي بيمارستاني و جذب نيرو را از دستاوردهاي ارزشمند دانشگاه بيان كرد.
وي ادامه داد: در سال گذشته مجوز استخدام و جذب 945 نفر در بخش پرستاري، اتاق عمل و بهورز دريافت شد كه اين تعداد بالاترين ميزان مجوز استخدامي در كشور و استان بود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي گلستان يادآور شد: نتايج اين آزمون كه اواخر سال گذشته همزمان با كشور در استان برگزار شد تا دو ماه آينده اعلام مي‌شود.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3371.html )