عنوان خبر:گنبدكاووس رتبه نخست رسيدگي به پرونده‌هاي قضايي گلستان را دارد
يكشنبه 4 ارديبهشت 1390 - 22:28:11


رئيس دادگستري‌ گنبدكاووس گفت:
گنبدكاووس رتبه نخست رسيدگي به پرونده‌هاي قضايي را در سطح محاكم استان دارد.به گزارش خبرنگار پیام گلستان به نقل از خبرگزاري فارس ، عليرضا رضواني در جلسه هم‌انديشي مسئولان دستگاه قضايي با فرماندار شهرستان گنبدكاووس كه به منظور همكاري و تعامل در حوزه امنيت اين شهرستان در دادگستري برگزار شد، اظهار داشت: هر ساله به خاطر سرعت در رسيدگي به پرونده‌ها تعداد پرونده‌هاي در دست پيگيري كاهش نشان مي‌دهد.
وي همچنين تصريح كرد: از 20 درصد پرونده‌هايي كه براي تجديدنظر طرح مي‌شود تنها دو درصد نقض مي‌شود كه نشان از شجاعت و دانش قضات شهرستان دارد.
رئيس دادگستري شهرستان گنبدكاووس با بيان اينكه بسياري از امور قضايي شرق استان تحت پوشش دادگستري گنبدكاووس است، گفت: در اين خصوص يك شعبه دادگاه كيفري در شرق استان در گنبدكاووس مستقر است.
فرماندار شهرستان گنبدكاووس نيز در اين هم‌‎انديشي گفت: نخستين نياز پس از شكل‌گيري ساختارهاي جامعه، امنيت است.
حيدرعلي احمدي بر لزوم وحدت رويه حوزه‌هاي مختلف در حفظ امنيت و تعامل و هم‌پوشاني دستگاه‌هاي متولي در برقراري امنيت جامعه تاكيد كرد.
وي تقويت پوشش انتظامي، تقويت پايگاه‌هاي بسيج و رشد امنيت اجتماعي را از اولويت‌هاي امنيتي شهرستان دانست و گفت: در برقراري امنيت بين فرمانداري و دادگستري همسويي خاصي احساس مي‌شود.
رئيس دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان گنبدكاووس نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه فقر ريشه و بنيان جرائم است خواستار علمكرد مطلوب‌تر دستگاه‌هاي اجرايي براي ايجاد اشتغال، ارائه خدمات بهداشتي، تامين مسكن و رفع معضلات مردم شد.
علي يزداني با بيان اينكه در نگهداري متكديان بايد شهرداري عملكرد موثرتري داشته باشد نقش بهزيستي را در كاهش و پيشگيري از وقوع جرم مهم برشمرد و خواستار تقويت اورژانس اجتماعي شد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3532.html )