عنوان خبر:100 خانه فرهنگي زيرنظر مركز توسعه فناوري اطلاعات كشور فعال هستند
يكشنبه 4 ارديبهشت 1390 - 22:45:43


معاون مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي كشور گفت:
هم اكنون 100 خانه فرهنگي در راستاي بهره گيري و آشنائي مردم با رسانه هاي ديجيتال زير نظر اين مركز در كشور فعاليت دارند.به گزارش خبرنگار پیام گلستان به نقل از ایرنا، 'مهدي صرامي' روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران  اظهار داشت: بنا داريم در نيمه اول امسال 500 مركز يا خانه فرهنگي نيز در كشور ايجاد نماييم.
به گفته وي، ايجاد اين مراكز در راستاي آشنايي مردم با ظرفيت رسانه هاي ديجيتال و بهره گيري و بهره مندي بهينه از اين مراكز فرهنگي است.
وي تصريح كرد: اين خانه هاي فرهنگي زير مجموعه شبكه ملي فرهنگ جمهوري اسلامي بوده و فضايي است كه نرم افزارهاي مختلف روز در آن وجود دارد و مي تواند نياز جامعه، جوانان و خانواده ها را برطرف نمايد.
وي ادامه داد: در اين مراكز، توليداتي كه داراي مجوز هستند براي استفاده وجود دارد كه اين توليدات داخلي است و بيشتر در جهت حمايت از توليد كننده صورت گرفته و مردم نيز مي توانند با تخفيف مناسبي اين نرم افزارها را خريداري كرده و يا در همان مكان استفاده نمايند.
صرامي درمورد فرهنگ استفاده بهينه از رسانه ديجيتال و چالش هاي پيش رو و همچنين راه هاي مقابله با اين مشكلات گفت: بايد در اين زمينه و نيز استفاده از رسانه ديجيتال به خصوص بازي هاي رايانه اي فرهنگ سازي صورت گيرد و در خانواده ها نيز كار فرهنگي انجام شود.
معاون مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: خانواده ها بايد با انواع بازي هاي رايانه اي آشنا شوند و همچنين نسبت به شناسايي آنها در زمينه رده هاي سني و نرم افزارهاي مختلف، اطلاعات لازم را داشته باشند تا بتوانند نيازهاي خود را به درستي تامين نمايند.
به گفته صرامي، همچنين خانواده ها بايد از شيوه هاي استفاده از نرم افزارها و بازي هاي كودكان و فرزندان خود آگاهي داشته باشند و به هنگام خريد و همچنين بازي نيز در كنار فرزندان خود باشند.
وي اظهار داشت: خانواده ها بايد سعي نمايند تا نرم افزارها و بازي هاي هولوگرام دار را خريداري نمايند، زيرا اين نوع نرم افزارها و بازي ها متناسب با هر رده سني طراحي شده است.
وي يادآور شد: همچنين خانواده ها بايد در زمينه استفاده از تلفن همراه و زمان سني استفاده آن براي كودكان خود اطلاعات لازم را داشته باشند، زيرا يكي از مسائلي كه ممكن است براي فرزندان مشكل ايجاد نمايد، مساله بلوتوث هاي موبايل است كه محتويات آن ممكن است مشكل دار باشد.
معاون مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي كشور همچنين با اشاره به برپايي نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال افزود: نمايشگاه هاي رسانه هاي ديجيتال بهترين فرصت براي آشنايي و آگاهي خانواده ها و جوانان از نرم افزارهاي جديد و مورد تائيد است.
صرامي گفت: همچنين در اين نمايشگاه ها خانواده و جوانان مي توانند، با آخرين قوانين و مقررات مربوط به جرائم رايانه اي در سايت هاي مختلف مطلع شوند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3538.html )