عنوان خبر:شركت درنماز جمعه شركت در ذكر خداوند است
شنبه 10 مهر 1389 - 05:51:49


نماينده ولي فقيه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به ديدار ائمه جمعه سراسر كشور با رهبر معظم انقلاب گفت: در اين ديدار معظم له بر اين كه شركت در نماز جمعه شركت در ذكر خداوند است تاكيد داشتند.آيت الله سيدكاظم نورمفيدي در خطبه هاي اين هفته نماز عبادي سياسي گرگان افزود: در اين ديدار بيانات ايشان در خصوص اهميت نماز جمعه بود كه در اين نماز مردم رو به سوي خداوند مي آورند و با گوش دادن به معارف ديني با احكام و اصول دين آشنا مي شوند.
وي گفت: در نماز جمعه ضمن تعظيم در برابر خداوند، انسان با معارف، اخلاق و كردار ديني آشنا مي شود واز سوي ديگر با مسائل اجتماعي و سياسي جامعه نيز آشنا مي شود.
او تصريح كرد: با توجه به اين مسائل مي توان اشاره كرد توجه اسلام به خدا، توجه به احكام دين و معارف ديني و توجه به مسائل جامعه و در مجوع به خدا، دين و مردم خلاصه مي شود.
وي ادامه داد: نماز جمعه يك عبادت بسيار مهم است كه نتيجه نماز جمعه ذكر است و اين شركت در تعبير مقام معظم رهبري، شركت در ذكر خدا است كه از اين هفته تا هفته آينده در دل انسانها باقي مي ماند.
نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به بخش ديگري از بيانات رهبري افزود: توجه به نسل جوان در نمازهاي جمعه توسط ائمه جمعه و خطبا يكي ديگر از مسائل مورد تاكيد ايشان بود در واقع نماز جمعه مركزي براي اجتماعات مبارك است و از خداوند مي خواهيم كه تا ظهور امام زمان(عج) اين اجتماعات را براي كشورمان حفظ نمايد.
آيت الله نورمفيدي در ادامه به فرارسيدن هفته نيروي انتظامي اشاره و ضمن تبريك اين هفته به پرسنل نيروي انتظامي گفت: اين نيرو امروز در همه جاي كشور اعم از شهر، بيابان، دشت، كوه، صحرا و همه جاهاي زندگي انسان حضور دارد و حضور آنان در مرزها نيز بطور كامل ملموس است.
امام جمعه گرگان ادامه داد: امروز مهمترين نياز جامعه امنيت و احساس امنيت مي باشد كه نيروي انتظامي در سطح استان گلستان به خوبي توانسته از عهده اين مسئوليت برآيد و در اين زمينه پاسخگويي خوبي داشته است.
وي ضمن اشاره به مسئوليت سنگين نيروي انتظامي يادآور شد: جامعه امروز نياز به نظم دارد و مهمتر از نظم مساله امنيت و احساس امنيت مي باشد كه ناجا در جميع مكانهاي زندگي انسانها به خوبي از عهده اين مسئوليت برآمده است.
وي اظهار داشت: مرزهاي كشور جايي است كه دشمن به خوبي مي تواند از آن بروز كند و در آن رخنه نمايد، اما نيروي انتظامي با ايستادگي و حضور به موقع خود در حد توان در مقابله با فساد و رخنه بيگانگان و برنامه هاي آنان ايستادگي كرده تا مردم بتوانند در امنيت و خاطرجمعي بالايي زندگي كنند كه اين نيز كار بسيار بزرگي مي باشد.
نماينده ولي فقيه در گلستان در بخش ديگري از خطبه ها به سالروز هجرت امام خميني(ره) از عراق به پاريس در 13 مهر ماه سال 1357 اشاره و بيان كرد: معمار كبير انقلاب اسلامي ايران براي آن كه در عراق محدود نباشد اين هجرت ابتدا به سوي كويت بود اما مسئولان آن كشور مرزهاي خود را بر روي ايشان بستند و پس از بازگشت به سامرا و كاظمين تصميم گرفتند كه به پاريس بروند كه در آنجا به مبارزات خود ادامه دادند.
آيت الله نورمفيدي افزود: البته اين هجرت تقدير الهي و شايد بتوان گفت الهام الهي بود تا فضا آزادتر باشد كه امام مبارزات خود را ادامه دهد و در واقع اين هجرت زمينه پيروزي انقلاب اسلامي را در بهمن سال 1357 به وجود آورد كه روز هجرت حضرت امام روز بسيار بزرگ و مهمي در كشور براساس مبدا يك تحول بزرگ است.
خطيب جمعه گرگان با اشاره به 9 مهر ماه روز همبستگي و همدردي با كودكان و نوجوانان فلسطيني نيز گفت: با ديدن تصاويري كه از كودكان و نوجوانان مظلوم فلسطيني كه به خاك و خون كشيده شده اند دل هر انسان آزاده و مسلماني به درد مي آيد و عواطف انساني تحريك مي شود و بدون شك با ديدن اين صحنه ها انسان ياد حادثه كربلا و عاشورا مي افتد كه چگونه طفل شيرخوار امام حسين(ع) بردستان مبارك مظلوم كربلا به شهادت رسيد.
وي خاطرنشان كرد: اين عواطف انساني و از سوي ديگر نوع حملات رژيم غاصب اسرائيل طوري شده كه حتي از سراسر دنيا و كشورهاي غربي براي كمك به مردم مظلوم و بي دفاع فلسطين به خصوص كودكان و نوجوانان كشتيهاي صلح را به سوي اين كشور به حركت در آورده اند.
نماينده ولي فقيه در بخش ديگري از خطبه ها به فرارسيدن روز جهاني سالمندان اشاره و بيان كرد: هر چند بعد از مدتها اين روز يك روز جهاني نامگذاري شده اما در مكتب ما اسلام بر احترام به پيران و بزرگان تاكيد شده و مساله توجه به سالمندان از ابتداي هجرت نبي مكرم اسلام در سخنان ايشان وجود داشته است.
آيت الله نورمفيدي تاكيد كرد: احترام و تكريم سالمندان يك وظيفه و تكليف شرعي و اسلامي است و تنها به يك روز خلاصه نمي شود.
نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري در خطبه اول نيز با اشاره به بخشي از خطبه اميرالمومنين(ع) در نهج البلاغه در خصوص رسول مكرم اسلام گفت: پيامبر يك طبيب بود اما طبابت ايشان مانند ديگر پزشكان جامعه نبود كه در مطب بنشيند و بابت كار خود مزدي دريافت نمايد بلكه خود به دنبال بيماران مي رفت و آنان را معالجه مي كرد.
وي ادامه داد: پيامبر(ص) بيماراني را كه دل و چشمهايشان كور و زبانشان در برابر حقايق لال بود مداوا مي كردند و در واقع طبابت ايشان طبابت بيماريهاي جسمي و روحي بيمار بود كه اين بيماريها در واقع يك جامعه را خراب خواهد كرد.
امام جمعه گرگان با اشاره به اين كه امروز آثار اين بيماري در جهان ديده مي شود گفت: جناياتي كه در خاورميانه به خصوص به دست رژيم غاصب اسرائيل نسبت به مردم بي دفاع فلسطين روا مي شود يكي از آثار همين كوري دل و چشم است.
آيت الله نورمفيدي با بيان اين كه انسان حق طلب است و طرفدار مظلوم ادامه داد: اين يك طبيعت وطبع واقعي در وجود هر انساني است و انبياء آمدند تا اين طبع و طبيعت را تقويت نمايند.
نماينده ولي فقيه در گلستان افزود: امروز كساني كه جا پاي انبياء مي گذارند يعني علما بايد اين كاره باشند و رفتار، اخلاق و كردار آنان طوري باشد كه در انسانها اثر داشته باشد.

ايرنااین خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-372.html )