عنوان خبر:چگونگی رمز گشایی از پهپادآمریکا
دوشنبه 21 آذر 1390 - 15:30:33


رييس کمیته امنيت داخلي مجلس شوراي اسلامي ايران با اشاره به مأموریت جاسوسی پهپاد آمریکا تأکید کرد، کشف رمز این هواپیما در مراحل نهایی خود قرار دارد.به گزاش پیام گلستان به نقل از صراط "پرويز سروري" شامگاه یکشنبه در گفت و گو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: نيروهاي مسلح بخشي را تحت عنوان جنگال براي جنگ الكترونيك دارد، و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين زمينه رشد بسيار خوبي داشته وتوانسته تقريبا به مقامي برسد كه شايد بعد از آمريكا هيچ كشوري اكنون اين ظرفيت را نداشته باشد.

سروری با تأکید بر دستاورد مهم نیروهای مسلح در به زمین نشاندن پهپاد جاسوسی آمریکایی افزود: نوع حساسيت آمريكا نشان مي دهد كه چه اتفاق بزرگي افتاده؛ ما توانستيم بر اساس بررسي هاي دقيق جنگ الكترونيك نرم افزاري كه آمريكايي ها اين پرنده را بوسیله آن هدايت مي كردند شناسايي و مديريت الكترونيك آمريكاييها بر اين پرنده را قطع كنيم، و از آن مهمتر هدايت اين پرنده را به دست بگيريم و آن را سالم به زمين بنشانيم.

وی تأکید کرد: اين امر بيانگر آن است كه ظرفيت هاي بسيار عظيمي در نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي به وجود آمده، كه مي تواند در جنگ الكترويك با آمريكايي ها عرصه هاي جديدي را ايجاد كند.

سروری خاطرنشان کرد: اين هواپیما پيشرفته ترين نوع موجود در دنيا و در اختيار امريكايي ها است. به همين دليل حتي پنتاگون آن را در اختيار ندارد، و صرفا در اختيار سيا و براي مأموريت هاي جاسوسي مورد استفاده قرار مي گيرد.

سروری با رد ادعای آمریکایی ها مبنی بر اینکه این پهپاد بصورت اتفاقی سرنگون شده، گفت: سطح پرواز اين هواپيما آنقدر بالا است كه خود آمريكايي ها اذعان مي كنند كه غير از مديريت الكترونيك و هدايت اين پرنده و نشاندن آن، هر راهكار ديگري به سقوط و نابود شدن آن مي انجامد.

سروری تأکید کرد: نرم افزاري كه در اين هواپيما تعبيه شده، درصورت بروز هرگونه اشكال آن را به صورت خودكار به مبدا پرواز باز مي گرداند؛ اين امر نشان مي دهد كه ايران توانسته مديريت الكترونيك آمريكايي ها را قطع كند، و آن را با هدايت خودش در منطقه اي كه مي خواسته فرود بياورد.

سروری خاطرنشان کرد: با توجه به اين كه اين هواپيما در عمق 250 كيلومتري خاك ايران به زمين نشانده شده، هر فرضيه ديگري باطل است؛ زيرا اگر اين هواپيما به هر دليلي از مسير خود خارج مي شد، بايد در مرز سقوط مي كرد و بصورت خودکار منهدم می شد.

مأموریت این هواپیما جاسوسی بود

سروری با اشاره به اینکه مأموريت اين هواپيما جاسوسي بود، تأکید کرد:  حساسيت آمريكايي ها درباره اطلاعات ذخيره شده در اين هواپيما بيشتر از خود آن است.

کشف رمز در مراحل نهایی خود قرار دارد

رييس کمیته امنيت داخلي مجلس شوراي اسلامي ايران افزود: اكنون كشف رمز اطلاعات آن صورت مي گيرد، و ما با دستيابي به اطلاعات محرمانه آمريكايي ها و نقشه آنها براي جاسوسي، به اطلاعات با ارزشي دست پيدا كنيم.

وی تأکید کرد: شكستن رمز اين هواپيما به نتايجي رسيده، و در مراحل نهايي خود قرار دارد.

سروری تأکید کرد: اقدامات مقتضي از زمان تحويل اين هواپيما صورت گرفته و بزودي به همه اطلاعات و اخبار محرمانه دست خواهيم يافت؛ و در آن زمان بعنوان اسناد در شكايت عليه آمريكا استفاده مي شود. زمان مشخصي نمي توان براي آن اعلام كرد ولي مي توان گفت كه پيشرفت خوبي صورت گرفته.

حاکمیت قانون جنگل بر سازمان ملل متحد

سروری خاطرنشان کرد: با دستيابي به اين اطلاعات ما مي توانيم هم طرح شكايت خود را جدي تر كنيم.

وی افزود: سازمان ملل در مقابل آزمايش بزرگي قرار گرفته. سازماني كه 3 قطعنامه را بر اساس ادعاهاي واهي آمريكا علیه ایران صادر كرده است.

سروری تأکید کرد: سازمان ملل بايد تا امروز قعطنامه اي را عليه تجاوزات و اقدامات مداخله جويانه و جاسوسي آمريكا صادر مي كرد، اين امر نمايانگر استانداردهاي دوگانه و حاكميت قانون جنگل بر سازمان ملل است كه امروز بصورت ابزاري در اختيار آمریکا قرار گرفته است.

رویدادهای اخیر ارتباطی با نفوذ اطلاعاتی آمریکا ندارد

سروری با تاكيد بر اينكه اتفاقهاي اخير و وقوع انفجار در بعضي مراكز حساس تنها حادثه بوده، و برخلاف ادعاهاي واهي آمريكا ارتباطي با عمليات نفوذي آمريكا ندارد، اظهار داشت: اتفاق هايي كه امروز در بعضي از مراكز حساس بوجود مي آيد در همه مراكز دنيا روي مي دهد؛ و اگر آمار حوادثي كه در مراكز حساس و حفاظت شده آمريكا و غرب استخراج شود، ثابت می شود که این حوادث بسيار بيشتر از مسائلی است كه در ايران اتفاق افتاده است.

وی افزود: اين ادعاي آمريكا مستند نيست، و آنها هيچ دليلي براي اثبات اين ادعا ندارند.

سروری خاطرنشان کرد: اين بازي از سوي آمريكا به دليل ذلت و خفت بی سابقه ای که به اين كشور وارد شده، به راه افتاده است.

وی تأکید کرد: پيشرفت برنامه نيروگاه برق اتمي بوشهر بر اساس برنامه، بيانگر دروغ بودن ادعاهاي آنها درباره نفوذ و ضربه زدن به برنامه صلح آميز هسته اي ايران است.

طرح شکایت علیه آمریکا کلید خورده است

سروری اظهار داشت: طرح شكايت عليه آمريكا با توجه به مدارك و اسنادي كه داريم، از طريق نماينده جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل متحد كليد خورده است.

سروری گفت: ما اين اقدامات را در قالب جريان سنگين كارشناسي حقوقي پيگيري خواهيم كرد و آمريكا را به دليل اين حركت مداخله جويانه رسوا و محكوم خواهيم كرد.

مهندسی معکوس پهپاد آمریکا برای تولید انبوه

رييس کمیته امنيت داخلي مجلس شوراي اسلامي ايران تأکید کرد: اقدام بعدي ما مهندسي معكوس هواپيما است، و اين خبر خوش را مي دهيم كه در آينده نزديك به توليد انبوه خواهيم رساند، و مانند هميشه ثابت خواهيم كرد كه توانايي هاي لازم را در اين زمينه داريم.

سروری افزود: مهندسان ايراني بزودي با اين مهندسي معكوس هواپيمايي برتر از هواپيماي آمريكا را به توليد انبوه خواهند رساند.

مشارکت چین و روسیه در مهندسی معکوس منتفی است

سروری در ارتباط با اينكه آيا ايران در زمينه مهندسي معكوس با چين و روسيه نيز شريك خواهد شد، گفت: طبعا اين كار را نخواهيم كرد؛ اين ظرفيت عظيم دفاعي براي ما است و حاظر نيستيم در اين زمينه با طرف ديگري شريك بشویم. از اين ظرفيت در زمينه قدرت بازدارندگي استفاده خواهيم كرد، و بعيد مي دانم جمهوري اسلامي با كشور ديگري درزمينه اين فناوري شريك شود.

اعتراض رسمی ایران به افغانستان

سروری با اشاره به احضار سفير افغانستان برای اعتراض گفت: ما اعتراض رسمي خودمان را به اين موضوع كه از خاك و حريم هوايي افغانستان به حريم جمهوري اسلامي ايران تجاوز صورت گرفته اعلام كرديم؛ قطعا ما از كشور افغانستان كه دوست و همسايه ما است و روابط حسن همجواري داريم، انتظار داريم همانطور كه ما مرزهاي خودمان را براي افغانها امن كرديم و هزينه هاي بسياري پرداخت كرده ايم، حسن همجواري و عدالت در تعاملات بين دو كشور را رعايت كند.

شرط بازگشت منافقین به ایران

رييس کمیته امنيت داخلي مجلس شوراي اسلامي ايران درباره آغاز شمارش معکوس برای بسته شدن اردوگاه اشرف در عراق گفت: ما در گذشته هم اعلام كرده ايم كه آغوش جمهوري اسلامي حتي به روي فرزندان ناخلفش باز است، جمهوري اسلامي ايران به علت ثبات بالا و امنيتي كه دارد هيچ نگراني از بازگشت منافقين به داخل ايران ندارد.

سروری افزود: كساني كه ما به هر دليلي اسناد و مداركي درباره دست داشتن آنها در ريختن خون مردم ايران و يا حتي عراق و كردهاي عراق داریم، قطعا ازطريق دادگاه ها بايد تحت پيگرد قانوني قرار بگيرند.

سروری خاطرنشان کرد: بقيه كه در اين رابطه موردي ندارند و دستشان به خون مردم آغشته نيست، قبلا هم اعلام كرديم مي توانند به ايران برگردند.

پرونده پژاک بسته شده است

سروری در پاسخ به این سئوال که آيا پرونده گروهك پژاك بسته شده است، گفت: ما بارها به بعضی از همسايگان که از گروهک تروریستی پژاک حمایت می کردند تذكر داديم كه آستانه تحمل ما حدی دارد، و اگر لبريز شود ما براي حفظ حاكميت و منافع ملي خودمان هر اقدامي را انجام مي دهيم.

وی افزود: تذكرات موثر واقع نشد و مجبور شديم عمليات سنگيني را عليه پژاك انجام دهيم؛ عناصر پژاك تار و مار شدند و اكنون همه پناهگاه ها و سنگرهاي آنها منهدم و يا تخليه شده است.

سروری خاطرنشان کرد: امنيت بطور كامل در منطقه برقرار است و ما هنوز در حال مذاكره با همسايگاني كه به نوعي به آنها پناه داده اند هستيم؛ و اگر به آنها امكان استقرار و حمله ندهند، و از آنها حمايت نكنند، اعتقاد داريم كه پژاك پرونده اش بسته شده است؛ ولي اگر اين كشورها همچنان بخواهند در اين رابطه اقداماتي را انجام دهند، قطعا با اقدامات عملي جمهوري اسلامي ايران مواجه خواهند شد.

 

www.seratnews.ir/fa/news/46771/-
این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3776.html )