عنوان خبر:دوئل بشار اسد و بنیامین نتانیاهو
چهارشنبه 14 دي 1390 - 00:12:22


بریتانیا در حال آماده شدن برای حمله ای نظامی به سوریه مشابه نبرد در لیبی علیه قذافی با ابعادی وسیع تر است.روزنامه ساندی دیلی استار به نقل از یک مقام امنیتی ناشناس، گزارش داد که "عوامل CIA و MI6 در حال حاضر در سوریه به ارزیابی وضعیت و گفتگو با سربازان مخالف دولت سوریه مشغول هستند چرا که دولت انگلیس مسر است از ظرفیت های نظامی شورشیان سوریه بر علیه رژیم اسد استفاده کند.
به گزارش پیام گلستان به نقل از صراط، این اقدامات در حالی صورت می گیرد که پیش از این حزب الله اعلام کرده بود در صورت حمله نظامی خارجی به سوریه تنها "یک جنگ" روی نخواهد داد و کل منطقه درگیر آتش جنگ خواهد شد. همچنین انگلیس به عنوان پشتیبان دولت اسرائیل مجبور خواهد شد عواقب حمله نظامی ایران و سوریه و لبنان به اسرائیل را نیز بپذیرد. جنگی که بی شک نتیجه آن برای ارتش منزوی و محاصره شده رژیم صهیونیستی جالب نخواهد بود.

دیلی استار اشاره کرده که پیش از این طرح اعلام منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه در صورت حضور ناتو در سوریه در شورای امنیت توسط کابینه دولت انگلیس مطرح شده بود.
گفتنی است هم اکنون نیروهای MI6 ،CIA و موساد در سوریه مستقر هستند و ارتش اسرائیل در مرزهای شمالی سوریه به حال آماده باش حاضر است.

www.seratnews.ir/fa/news/49191/-این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3882.html )