عنوان خبر:خطرناک ترین شبکه شیعی از نظر وهابیون
چهارشنبه 14 دي 1390 - 00:14:53


شبکه ماهواره ای "هدهد" که از سوی بیت حضرت آیت الله سید «علی سیستانی» حمایت و پشتیبانی می شود و زیر نظر حجة الإسلام و المسلمین سید «جواد شهرستانی» داماد و وکیل ایشان در ایران فعالیت می کند، در زمینه پخش برنامه های مختلف کارتونی برای کودکان فعال است.به گزارش پیام گلستان به نقل از صراط،  این شبکه ماهواره ای که دفتر مرکزی آن در بیروت پایتخت لبنان است، حدود یک سال پیش فعالیت رسمی خود را به زبان عربی آغاز کرد. تعدادی از چهره های سرشناس وهابیت، هفته گذشته در اظهارات مختلفی این شبکه را مورد حمله و انتقاد قرار دادند.

در همین راستا روز گذشته نیز «أحمد إبراهیم» رییس مؤسسه پژوهش های رسانه ای استراتیژی در دانشگاه ریاض عربستان، جدید ترین انتقادات را متوجه شبکه ماهواره ای "هدهد" کرد.

وی در اظهارات انتقاد آمیز خود گفت: شاید افراد زیادی شبکه ماهواره ای "هدهد" که مخاطبش کودکان هستند را نمی شناسند. اما بررسی هایی که ما انجام دادیم نشان می دهد که این شبکه خطرناک ترین شبکه شیعی جهان به شمار می رود زیرا با زیرکی، مغز کودکان ما را هدف گرفته و آن را شستشو می دهد.

رییس مؤسسه پژوهش های رسانه ای استراتیژی که از مدافعان سرسخت اندیشه وهابیت است، در ادامه افزود: شبکه ماهواره ای "هدهد"، افکار و عقیده مسموم را در یک استراتیژی منظم به خورد کودکان ما می دهد. این شبکه ضمیر ناخودآگاه کودکان جهان عرب را هدف گرفته است.

«أحمد إبراهیم» در پایان گفت: شبکه ماهواره ای "هدهد" در ماه رمضان سال 2010 میلادی فعالیت رسمی خود را بدون هیاهو و با آرامی آغاز کرد اما موفق شد در مدت زمان کوتاهی، به سرعت مخاطبان خود را بدست آورد و میان کودکان، هواداران زیادی پیدا کند. بررسی های ما نشان می دهد بودجه این شبکه ماهواره ای در سال 20 میلیون دلار است.

www.seratnews.ir/fa/news/49220/-این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3883.html )