عنوان خبر:انتشار اولین مجله پژوهشی درحوزه تخصصی جغرافیا از سوی دانشگاه گلستان
پنجشنبه 15 دي 1390 - 02:25:51


مجله 'مكان' در حوزه تخصصی جغرافیا و آمایش سرزمین، به عنوان اولین مجله پژوهشی دانشگاه گلستان به چاپ رسید.به گزارش پیام گلستان به نقل از ایرنا، 'جعفر میركتولی' مدیر مسئول مجله 'مكان' روز چهارشنبه در باره روند و مراحل شروع فعالیت تا چاپ اولین شماره مجله اظهار داشت: با فراخوان صورت گرفته، تعداد 60 مقاله از اساتید و متخصصان رشته جغرافیا و سایر رشته­های مرتبط به دفتر مجله رسید.

وی افزود: طی فرآیند كامل و دقیق داوری، تعداد هفت مقاله برای جلد اول آماده و در اولین شماره به چاپ رسید و شماره های 2 و 3 نیز در آینده نزدیك آماده چاپ خواهد بود.

وی اضافه كرد: در فرآیند داوری مقالات رسیده 42 عضو هیات علمی از 14 دانشگاه معتبر داخلی و خارجی همكاری داشتند كه این همكاری ادامه دارد.

وی تركیب اعضای هیأت تحریریه مجله را عالی ارزیابی كرد و گفت: 5 نفر از اعضای هیأت تحریریه مجله دارای درجه استادی، 5 نفر دارای درجه دانشیاری و 3 نفر استادیار محقق هستند.

وی ادامه داد: این اساتید از هفت دانشگاه 'تربیت مدرس، تهران، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان و گلستان' درخواست همكاری را پذیرفته اند.

وی اظهار امیدواری كرد: این مجله بزودی دارای مرتبه شده و در پایگاه های معتبر داخلی و خارجی نمایه می شود.

مراسم رونمایی از این مجله با حضور دكتر قربانی رئیس دانشگاه گلستان، معاونین دانشگاه، مدیران، اساتید و دانشجویان در تالار خلیج فارس انجام شد.
این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3899.html )