عنوان خبر:برگزاری زیارت پیامبر (ص) باید منتهی به پایانی باشکوه شود
سه شنبه 20 دي 1390 - 02:32:19


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت:
برگزاری مراسم حضرت رسول (ص) نباید تنها محدود به خواندن زیارت شود بلکه باید منتهی به پایانی باشکوه شود.به گزارش پیام گلستان به نقل از خبرگزاری فارس ، غلامرضا منتظری عصر دیروز در جلسه ستاد برگزاری مراسم متمرکز زیارت پیامبر (ص) از راه دور در جمع مدیران فرهنگی استان، اظهار داشت: انجام کارهای دینی و فرهنگی یک فعالیت فرادستگاهی است و همگان در برگزاری مراسم باشکوه دخیل هستند.
وی خاطرنشان کرد: همه سرباز انقلابی هستیم که باید در این سنگر به شایستگی عمل کنیم و با برگزاری مراسمات باشکوه فرهنگی، در برابر تهاجمات نرم دشمن به مقابله بپردازیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان تصریح کرد: اشکالی که در کارنامه استان گلستان در برگزاری مراسم رحلت رسول (ص) وجود داشت این بود که شکوه و عظمت برگزاری این مراسم بازتاب خوبی نداشت لذا در شهرستان‎ها باید توجه شود مساجد جامع و مصلی‎ها با صلاحدید امام جمعه هر شهرستان، فرمانداران و شورای هماهنگی تبلیغات یک مکان معرفی شود تا با اجماع افراد، شکوه کار بزرگ فرهنگی را در سطح استان به نمایش بگذاریم.
منتظری بیان داشت: برگزاری مراسم باشکوه رحلت رسول (ص) می‎طلبد تا براساس وظیفه ذاتی و دینی‎مان خواندن زیارت از بعید را مقدمه‎ای برای اجرای سوگواری، قرار داده و با برنامه‎های متنوع فرهنگی، تجلی حضور باشکوه مردم را شاهد باشیم.
وی با اشاره به اینکه امسال 10 برنامه متناسب با این ایام پیش‎بینی شده است، ابراز داشت: از 28 صفر تا 11 بهمن عناوین برنامه‎هایی شامل در سوگ رسول رحمت(ص)، تجلی وحدت و حیات با عزت در گلستان برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در پایان به حضور پر رنگ اهل تسنن در کنار برادران شیعه در عزاداری حضرت رسول اکرم (ص) تاکید کرد و گفت: نگاه رسانه‌های خبری خارجی به وحدت بین مسلمانان معطوف شده که آیا این انس و الفت در بین شیعه و اهل سنت وجود دارد یا نه لذا این وحدت به اقتدار نظام جمهوری اسلامی برمی‎گردد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3949.html )