عنوان خبر:دانشگاه آزاد نمونه عملی تحقق اصل 44
چهارشنبه 21 دي 1390 - 21:39:41


نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس، دانش افزایی و اشتغال بسیاری از فارغ التحصیلان و اساتید را در دانشگاه آزاد بدون یک ریال هزینه بر دوش دولت، افتخار بزرگی برشمرد که نمونه عملی تحقق اصل 44 است.


به گزارش پیام گلستان به نقل از خبرگزاری مهر، اسدالله قره خانی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برگ زرینی از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

وی ضمن تشریح ضرورت توسعه همه جانبه در کشور ، از ارتقاء دانش و معرفت بعنوان دو مقوله تاثیرگذار در توسعه یاد کرد و افزود: بدون شک دانشگاهها به عنوان مراکز تحقیق و پژوهش علمی و فرهنگی، نمادی از مهد نوسازی در جامعه هستند که علاوه بر تامین نیروی انسانی کارآمد ، در گسترش مرزهای دانش و فناوری نقش بسزایی دارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که خوشبختانه ایران بعد از انقلاب اسلامی با ایجاد بستر مناسب زمینه رشد و گسترش آموزش نیروی انسانی را به عنوان نقطه آغازین مسیر توسعه شروع کرده است، از دانشگاه ازاد اسلامی بعنوان یکی از فاکتورهای موثر در توسعه نام برد.
وی افزود: این نهاد علمی و منوی برگ زرینی از انقلاب شکوهمند اسلامی است که هر کس با تلاش و همت بیشتر می تواند از آن بهره مند شود.
قره خانی با اشاره به این مطلب که عظمت و شکوه دانشگاه آزاد اسلامی نشانی از تحقق شعار "ما می توانیم" است ، تمام دستاوردها ، تحولات و پیشرفت های علمی و تحقیقاتی را متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: اگر به عقب برگردیم و تنها تصور کنیم که این دانشگاه وجود خارجی نداشت آن موقع متوجه خواهیم شد که دچار چه معضل بزرگی می شدیم .

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان عشق ، همدلی و همفکری بین خانواده بزرگ واحد علی آباد کتول را عامل موفقیت این واحد دانشگاهی دانست و با اشاره به جایگاه کنونی آن در کشور گفت : اگرچه واحد علی آباد کتول از لحاظ ظرفیت علمی و پژوهشی ، امکانات و تجهیزات آموزشی بعنوان یکی از بهترین واحدهای دانشگاهی در کشور مطرح است ولی به این حد بسنده نکرده و در راستای ارتقاء سطح علمی پژوهشی خویش با سرعتی شتابان ارتباط با مجامع معتبر علمی جهان را مد نظر دارد .این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-3989.html )