عنوان خبر:تاسیس اولین مرکز رشد واحدهای فناوری تخصصی دانشگاه های گلستان
چهارشنبه 28 دي 1390 - 02:33:32


اولین مرکز رشد واحدهای فناوری تخصصی دانشگاه های گلستان در واحد علی آبادکتول راه اندازی شد.


به گزارش پیام گلستان رئیس دانشگاه آزاد علی آبادکتول در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این مرکز راهبردی و سیاستگذاری مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بخشی از زیرساختهای نوآوری در کشور با کربردی کردن پژوهش و تحقیقات علمی در مسیر تبدیل دانشگاه آموزش محور به دانشگاه فناوری محور و تجاری سازی تحقیقات تاسیس شده است.

علیرضا ایرانبخش افزود: ایجاد فضای لازم برای گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش مدار و فعال در زمینه های فناوری، تولید و توسعه محصولات قابل عرضه در بازار از مهمترین اهداف تاسیس این مرکز است.

وی بیان داشت: گلستان از جمله استانهای دارای شرایط بالقوه برای رشد و توسعه در ابعاد مختلف صنتیف خدماتی، توریسم، کشاورزی و دامپروری است.

ایرانبخش تاکید کرد: انتخاب دانشگاه آزاد علی آباد به عنوان مرکز رشد استان به دلیل آن است که این واحد دانشگاهی بزرگترین و فنی ترین واحد گلستان شناخته شده و تنها واحد دارای صلاحیت پژوهشی از وزارت علوم است.

رئیس دانشگاه آزاد علی آبادکتول گفت: زمینه های فعالیت مرکز رشد واحدهای فناوری تخصصی، 70 درصد در حوزه فعالیت تخصصی انرژیهای نو و تجدید پذیر و 30 درصد در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و شیلات است.

ایرانبخش بیان داشت: در حال حاضر این مرکز با ظرفیت پذیرش 15 شرکت و گروه فناور آغاز شده که بعد از اجرای طرح توسعه به 60 شرکت افزایش می یابد.
این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4049.html )