عنوان خبر:صادرات گلستان در بخش تجارت به مرز 80 درصد رسيد
پنجشنبه 29 دي 1390 - 23:18:40


معاون برنامه‎ريزي استاندار گلستان گفت:
طي 9 ماه سال‎ جاري صادرات گلستان در بخش تجارت به مرز 80 درصد رسيد که تاکنون به رشد 15 درصدي نرسيده بوديم.به گزارش پیام گلستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، رضا غلامي در جلسه ميز تجاري کشور قزاقستان که عصر روز گذشته در سالن کنفرانس سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت: براي توسعه اقتصاد استان از هيچ چيزي دريغ نخواهيم کرد.
وي بيان کرد: استان گلستان در بحث زيرساخت‎ها موقعيت مناسبي دارد و در حوزه اقتصاد نيز در دولت‌هاي نهم و دهم نيز به جايگاه مطلوبي رسيده است اما نکته‎اي که بايد مد‎نظر قرار داد اينکه بخشي از زيرساخت‎هاي ما قوي نبودند که با همت استاندار گلستان و مديران استاني، وارد عرصه جديدي شده‎ايم که نقطه عطفي در تجارت خواهد بود.
معاون برنامه‎ريزي استاندار گلستان تصريح کرد: با احداث و تکميل راه‎آهن ميليون‎ها تن تجارت غلات از مسير گلستان عبور خواهد کرد و با ايجاد بندر، مي‎توانيم قدم‎هاي جديدي را براي توسعه برداريم.
غلامي عنوان کرد: تلاش‎هاي ما تنها محدود به اينها نشد چرا که ما همزمان در عرصه‎هاي مختلفي چون شناسايي بازارها، کمک به سرمايه‎گذاران، پذيرش هيئت‎ها و اعزام آنان و هر اقدامي که به نحوي به اقتصاد استان کمک کند، اولويت‎بندي کرديم.
وي يادآور شد: ما اکنون به سمت مسير توسعه تجاري و اقتصادي در حرکت هستيم و خوشبختانه داريم جايگاه خودمان را پيدا مي‎کنيم و در اين مسير برنامه‎هاي زيادي را داريم و اجرا کرديم.
معاون برنامه‎ريزي استاندار گلستان خاطرنشان کرد: طي دو و سه ماهه اخير هيئت سرمايه‎گذاري و تجاري به چين، ترکيه و قزاقستان فرستاديم و تا پايان سال نيز مي‎خواهيم يک هيئت به ترکيه اعزام کنيم تا بازارهاي جديد را شناسايي و به استان ارائه کنيم.
غلامي بيان کرد: ما معتقديم شناسايي بازارها و شناسايي فرصت‎ها يکي از اصولي‎ترين محورها در توسعه تجارت است که تمام مطالعات اقتصادي نشان مي‎دهد که اثر تجارت بر بازار اقتصادي بسيار مثبت است و حتما رشد فزاينده‎اي خواهد داشت.
وي گفت: توسعه از اين طريق اتفاق مي‎افتد و الحمدلله استان گلستان بر اين موضوع واقف است که البته بايد تلاش بيشتري در اين زمينه نسبت به گذشته داشته باشيم.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4065.html )