عنوان خبر:رئیس اداره مخابرات کاشان: ماهواره و اینترنت سربازان گمنام دشمن اند
يكشنبه 2 بهمن 1390 - 17:31:41


رئیس اداره مخابرات شهرستان کاشان بر لزوم ایجاد فیلترینگ در مدارس تأکید کرد و گفت: ماهواره و اینترنت سربازان گمنام جنگ نرم دشمن‌‌ هستند.به گزارش پیام گلستان قاسمعلی سلوکی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: از طریق انجمن اولیا و مربیان و نیز مدیران در کمیته فناوری اطلاعات آموزش و پرورش تدابیری اتخاذ شده تا دانش آموزان بتوانند اطلاعاتی را که در مدارس به آن احتیاج دارند در اختیار داشته باشند.
وی با بیان اینکه کمیته سایبری شهرستان کاشان فضای مدارس و آموزشگاه‌های ابن شهرستان را زیر پوشش فضای سایبری قرار داده است عنوان داشت: برای نظارت بر فضای سایبری دانشگاه‌ها نیز کمیته سایبری شهرستان کاشان از رؤسای دانشگاه‌ها دعوت به عمل آورده و جلساتی نیز در این زمینه برگزار کرده تا با استفاده از امکانات موجود و  زیرساخت‌های فراهم شده برای دستگاه‌ها بتواند از آثار و خطرات ناشی از سوء استفاده از فضای مجازی بکاهد.
رئیس اداره مخابرات کاشان با تأکید بر اینکه کمیته سایبری کاشان با عضویت تعدادی از دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان کاشان فعالیت‌های فضای سایبری در این شهرستان را رصد می‌کند افزود: کمیته سایبری شهرستان کاشان بر عملکرد کافی‌نت‌ها، ارائه مجوز فعالیت‌های فرهنگی در فضای اینترنت و اقدامات سایت‌های مجازی نیز نظارت دارد.
سلوکی در ادامه کمرنگ شدن ارزش‌های مترقی توسط دشمن از طریق سایت‌های غیراخلاقی را یادآور شد و گفت: دشمن از این طریق به دنبال تضعیف اعتقادات، رواج شبهات فکری، توسعه و ترویج محصولات فرهنگی غربی و به انحراف کشاندن نسل جوان است.
سلوکی گسترش آسیب‌های روحی و روانی، افسردگی و انحرافات اخلاقی را از جمله پیامدهای تأسف‌بار سایت‌های غیر اخلاقی قلمداد کرد که توسط دشمن در فضای اینترنت در حال ترویج است.
وی اضافه کرد: علاوه بر جنگ نرم دشمن، قلمرو نبرد سایبری در فضای مجازی با کمترین هزینه در حال جهانی شدن است و این ارتباط دو سویه جهانی در همه جا و برای همه در دسترس است.
رئیس اداره مخابرات شهرستان کاشان با اشاره به سه نوع راهبرد مقابله با جنگ‌های سایبری عنوان داشت: پاک‌سازی، آگاهی‌سازی و حضور در شبکه‌های اسلامی برای مقابله به مثل کردن با دشمن سه راهبرد مهم و اساسی در جنگ سایبری است.
به گفته وی ماهواره و اینترنت سربازان گمنام جنگ نرم دشمن هستند که با کمترین هزینه در تمامی قلمرو جهانی نفوذ و رخنه کرده است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4088.html )