عنوان خبر:سنت حسنه وقف بايد عمومي شود
جمعه 7 بهمن 1390 - 02:29:24


استاندار گلستان گفت:
سنت حسنه وقف به عنوان يكي از مصاديق بارز نوع دوستي در عرصه حيات اجتماعي، بايد عمومي شود.به گزارش پیام گلستان به  نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، مهندس جواد قناعت روز چهارشنبه در همايش تجليل از اصحاب وقف در آستانه مباركه امام زاده عبداله گرگان، افزود: مسئولان موظف هستند با توجه به ظرفيت هاي رسانه اي و اجتماعي، فرهنگ وقف را ترويج دهند.
وي در باره كاركردهاي وقف در حوزه هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي، اظهار داشت: وقف در حوزه اجتماعي حكم يك چتر حمايتي بر بالاي سر محرومان است و در حوزه فرهنگي يك منبع مستقل مالي، براي مراكز آموزشي و فرهنگي محسوب مي شود.
وي افزود: وقف همچنين، بستر پشتيباني و حمايت مردم از اين مراكز را فراهم مي نمايد.
وي تصريح كرد: از كاركردهاي وقف در حوزه اقتصادي مي توان به جلوگيري از افراط رژيم هاي سرمايه داري و تفريط جوامع سوسياليسي اشاره كرد.
استاندار گلستان در ادامه گفت: اين كاركردهاي وقف در واقع از بركات نگاه گسترده اسلام به مسائل اجتماعي است.
قناعت افزود: وقف، تحول بزرگي در افراد ايجاد كرده و آن هم جايگزيني تفكر جمعي به جاي تفكر فردگرايانه است كه زمينه ساز استفاده تمام اقشار جامعه از توانمندي ها و منافع مشترك است.
به گفته استاندار گلستان، يكي از مهم ترين پيامدهاي وقف، تسريع در برقراري عدالت اجتماعي و گسترش رفاه اجتماعي جامعه است.
وي در پايان اظهار داشت: بسط وگسترش شعائر ديني و اعتقادي، ترويج اخلاق اجتماعي، تكامل روحي و معنوي، اتحاد لايحه هاي اجتماعي و نقض خودمحوري و خودمداري از ساير آثار وقف است.

نمايندگان بقاع علي آباد کتول، گرگان ، گنبد و آزاد شهر و نمايندگان سقاخانه رادکان، امامزاده عليرضا سرطاق، امامزاده جعفر گنبد، آق امام آزاد شهر و امامزاده رسول چمن ساور و امامزاده عبدالله زيارت نيز در اين همايش تجليل شدند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4121.html )