عنوان خبر:نخستين پايگاه اطفاء حريق شمال کشور در استان افتتاح مي شود
جمعه 7 بهمن 1390 - 02:34:24


معاون امور عمراني استاندار گلستان اعلام کرد :
همزمان با سفر چهارم رييس جمهور به استان ، نخستين  پايگاه اطفاء حريق شمال کشور در محور ناهارخوران گرگان افتتاح مي گردد .به گزارش پیام گلستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، عبدالرضا دادبود صبح چهارشنبه در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان استان افزود : علاوه بر افتتاح پايگاه حريق ؛ عمليات مانور حريق نيز در دو نقطه ، با شرکت بيش از 800 نفر از نيروهاي دستگاههاي مختلف اجرايي و مسئولين استاني و کشوري برگزار خواهد شد .
قائم مقام شوراي هماهنگي مديريت بحران استان ابراز اميدواري کرد : در سفر آينده هيئت دولت به استان ، مصوبات خوبي گرفته شود و تمامي مسئولان همه مصوبات علي الخصوص در حوزه مديريت بحران را به نحو احسن اجرايي و پيگيري نمايند.
معاون امور عمراني استاندار خاطر با بيان اينکه استان گلستان به عنوان دبير کارگروه اطفاي حريق کشور که اين رسالت مهم را در موضوع اطفاء حريق جنگلها بر عهده گرفته است نشان کرد : بايد در رابطه با حريق جنگل چه در سطح استان و چه در سطح کشور تمامي امکانات و دانش فني خود را بکار گيرد تا باعث پيشرفت اين کار شود ، لذا براي تحقق اين امر همگان بايد همکاري و مساعدت نمايند.
دادبود همچنين در حوزه آموزش مديريت بحران گفت : مقوله آموزش از موضوعات مهم و اساسي در تمامي کارها از جمله مديريت بحران است که با استمرار و ارتقاء آن ، نيروي انساني در حوزه فعاليت هاي خود کارآمدتر خواهد بود و اين امر باعث افزايش بهره وري در حوزه هاي مختلف ميگردد .
وي ادامه داد : آموزش در بدنه مديريت بحران به ويژه آموزش همگاني بسيار با اهميت است و هر فرد در زمان وقوع حادثه از قبيل زلزله – طوفان – سيل – سرمازدگي و .... و در هر مکاني که قرار دارد ،بايد بداند که چه اقدامي را انجام دهد .
معاون امور عمراني استاندار در خاتمه يادآور شد: موضوعات مديريت بحران اعم از بازسازي و پيشگيري ، ارتباط مستقيم با مردم دارد و بايستي هميشه در بخشهاي مختلف کاري زنده و فعال نگه داشته شده و همه سازمانها و نهادها و مديران نسبت به اين موضوع حساس باشند .این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4124.html )