عنوان خبر:فردا شب ساعت 21 "الله اکبر" فراموش نشود
پنجشنبه 20 بهمن 1390 - 23:32:03


اصغر آب خضر قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه راهپیمایی 22 بهمن با حضور رسانه‌های داخلی و بین المللی برنامه‌های ویژه شب ۲۲ بهمن و روز 22 بهمن را اعلام کرد.* مراسم گلبانک تکبیر و فریاد «الله‌اکبر»

به گزارش پیام گلستان به نقل از صراط ، ایشان گفتند: مردم ایران اسلامی در شامگاه ۲۱ بهمن با یاد تکبیرهای بهمن ۱۳۵۷ نوای روحانی و دل‌انگیز گل بانک تکبیر را راس ساعت ۹ شب در آسمان میهن عزیزمان طنین‌انداز می‌کنند. همچنین بانک «الله‌اکبر» از مأذنه‌های مساجد و شبکه‌های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد.

* مراسم نورافشانی

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  ادامه داد: همزنان با طنین گلبانک تکبیر، آسمان ۴۳۰۰ شهر و روستاهای کشور و همزمان در ۲۲ نقطه شهر تهران، در شامگاه ۲۱ بهمن به شکرانه سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نورباران و نورافشانی می‌شود.

*برنامه‌ها و تمهیدات مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن در تهران و سراسر کشور

آب خضر در ادامه سخنان خود بیان داشت:۲۲ بهمن، خروش و حماسه مردم ایران در راهپیمایی باشکوه سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و همزمان در بیش ار ۱۰۰۰ بخش، شهر و شهرستان و ۴۰۰۰ روستای کشور در دفتر خاطرات جهانیان ثبت خواهد شد.

وی گفت: در این روز باشکوه شاهد خواهیم بود که همزمان با خیابان‌های تهران و مسیرهای منتهی به میدان آزادی، میادین اصلی و مسیرهای اعلام شده تمامی شهرها از سواحل جنوبی کشور در حوزه خلیج همیشه فارس تا شمالی‌ترین شهرهای کشور و از نقاط مرزی سیستان و بلوچستان تا مناطق غرب کشور، همه یک صدا «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» را فریاد خواهند زد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برنامه های 22 بهمن را به شرح ذیل برشمرد:

۱- همزمان در ۱۰۰۰ بخش، شهر و شهرستان و ۴۰۰۰ روستای کشور، در تهران نیز مردم عزیز از ساعت ۹ صبح از مسیرهای ده‌گانه به سوی میدان ازادی حرکت خواهند کرد.

۲- حضور خانواده معظم شهدا، پدران، مادران، همسران و فرزندان شهیدان به ویژه شهدای عرصه علم و فناوری، همراه با تصاویر زیبای شهیدان، زینت‌بخش مسیرهای راهپیمایی خواهد بود.

۳- حضور گسترده جانبازان ویلچری به ویژه عزیزان شیمیایی و قطع نخاع اعلام نموده‌اند که با وجود مشکلات و وخامت احوال، برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمان شهدا و امام راحل، با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، با ولایت و رهبری بیعتی دوباره خواهندداشت.

۴-  حضور نوجوانان، جوانان و نسل سومی‌ها نشان دهنده رویش‌های انقلاب در ۲۲ بهمن پرشورتر از گذشته خواهد بود.

۵- بیش از ۵۰۰ غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدادی و رفاهی در مسیر راهپیمایی توسط تشکل‌های مردمی، سازمان‌ها و نهادها در تهران و برپایی ۱۸۰۰۰ غرفه در مسیرهای راهپیمایی سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

۶- غرفه‌هایی ایستگاه سالمندان و ارائه خدمات پزشکی به آنان توسط جمعیت هلال احمر پیش‌بینی شده است.

۷- به مناسبت عید ۲۲ بهمن، سرویس‌دهی رایگان مترو، شرکت واحد اتوبوسرانی و بخش‌هایی از شرکت تاکسیرانی از ساعت ۶ صبح به ویژه از میادین اصلی جهت رفت و آمد مردم به سمت مسیرهای راهپیمایی انجام می‌شود.

۸- برگزاری نمایشگاه‌های خیابانی عکس،‌کتاب و اقلام فرهنگی مربوط به انقلاب در ۳۲ غرفه باعنوان (حضور همه ما) اختصاص به فرهنگ اقوام و آداب و رسوم مردم و اسناد اسلامی استان‌های کشور و غرفه ویژه اقلیت‌های دینی و غرفه‌های بیداری اسلامی، زینت‌بخش مسیرهای راهپیمایی امسال خواهد بود.

۹- استقرار گروه‌های سرود و رزم‌نواز برای اجرای سرودهای انقلاب و استقرار گروه‌های کودک و نوجوان تلویزیونی و اجرای برنامه‌های زنده از دیگر تمهیدات مسیرهای راهپیمایی است.

۱۰- بیش از ۲۰۰ خبرنگار خارجی و ۱۵۰۰ خبرنگار داخلی - عکاس و عوامل تصویربرداری و خبری (در تهران) و اکثر شبکه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی از جمله ۳۰۰ گروه خبری و تمام شبکه‌های برون‌مرزی و جام‌جم در تهران و تمام استانهای کشور در مسیرهای راهپیمایی، مراسم ۲۲ بهمن را به صورت مستقیم پوشش خبری - تصویری خواهند داد.

آب خضر در ادامه گفت: همچنین بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی کشورهای دیگر از جمله شبکه تلویزیونی فوجی و آساهی ژاپن، شبکه zdf (زد دی اف) آلمان و (سی بی‌ اس) cbs آمریکا نیز آمادگی پخش مستقیم برنامه را داشته‌اند و با استقرار در میدان آزادی خبررسانی خواهند کرد.

وی در ادامه، توزیع پرچم جمهوری اسلامی، تصاویر امام و رهبری و پوستر و تراکت و اقلام تبلیغاتی دست‌ساز نوجوانان توسط تشکل‌های مردمی و نهادها و سازما‌ن‌ها زینت‌بخش مراسم امسال خواهد بود، استقرار سیستم صوتی بیش از ۱۲ کیلومتر در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی و ارائه خدمات صوت به راهپیمایان،  آمادگی ارائه خدمات دستگاههای مختلف از عوامل محترم راهنمایی و رانندگی، ناجا، هلال احمر، شهرداری، آتش‌نشانی سازمان آب و برق و اورژانس و عوامل انتظامی و امنیتی و انتقال خون  را از برنامه های دیگر روز 22 بهمن برشمرد.

 

وی افزود: براساس هماهنگی انجام شده با بیمه مرکزی و بیمه ایران، تمام راهپیمایان ۲۲ بهمن که در مسیرهای اصلی و فرعی راهپیمایی حضور دارند، بیمه حوادث خواهند بود. همچنین غرفه‌های برگزاری مسابقه ساخت آدمک‌های استکبار همچون سال‌های قبل، امسال نیز اختصاص به آدمک‌های استکباری و موضوع کشورهای بیداری اسلامی و دیکتاتورهای سرنگون شده آنان خواهد داشت.

آب خضر اضافه کرد: ایستگاههای هلال احمر، اورژانس تهران و فوریت‌های پزشکی، سازمان انتقال خون، خدمات درمانی به راهپیمایان عزیز ارائه می‌کنند. همچنین ستاد گمشدگان در مسیر راهپیمایی و ۱۵ مرکز مشخص شده فعال هستند.

وی گفت: نمازهای جماعت پس از برگزاری مراسم در محل‌های تعیین شده و مساجد، مدارس و ادارات مسیرهای راهپیمایی برپا خواهد شد.

آب خضر افزود: یکی از جلوه‌های ویژه، برپایی ۸ غرفه فرهنگی توسط شهرداری تهران است که غرفه‌های شادی و نقاشی و جنگ شادی را برای کودکان و نوجوانان تدارک دیده و غرفه (قرآن بخوانید - جایزه بگیرید) را فعال خواهد کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان داشت: ترسیم بزرگترین نقاشی انقلاب با حضور بیش از ۱۰۰۰ نقاش جوان در جشنواره شمسه و حضور ۱۵۰ هنرمند تئاتر و اجرای نمایش خیابانی در قالب ۲۲ گروه نمایشی از دیگر فعالیت‌های این غرفه‌ها خواهد بود.

آب خضر بیان داشت: در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن یکهزار هنرمند عکاس به ثبت افتخارات و بالندگی‌های مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام می‌کنند.

وی گفت: اجرای برنامه همسرایی ۶۰۰.۰۰۰ نوجوان و جوان دانش‌آموز بسیجی در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن و در قالب گروههای سرود ۱۳۵۷ نفری در مراکز استانی و شهرستانی. همایش جوانان ورزشکار و اسکیت‌سوار با اجرای حرکات نمایشی در طول مسیر راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و اعزام گروههای هنری برای برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب در روز ۲۲ بهمن به ۴۰ کشور جهان با توجه به شناخته شدن روز ۲۲ بهمن به عنوان روز ملی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، یکهزار نفر از هنرمندان کشور درقالب گروههای هنری به منظور برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی  که با محوریت برنامه‌های فرهنگی به ۴۰ کشور اعزام شده‌اند از برنامه‌های دگر در این روز است.

وی گفت: اساتید و هنرمندان دانشگاه سوره به مناسبت راهپیمایی ۲۲ بهمن ایستگاههای فرهنگی و هنری در مقابل درب دانشگاه در خیابان آزادی برپا خواهند کد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  گفت:«رونمایی و نمایش ماکت پهپاد جاسوسی آمریکا در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه» در میدان آزادی بنا به درخواست‌های مکرر اقشار مختلف مردم برای نمایش هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا ماکت پهپاد جاسوسی 170RQ که در آذرماه سال جاری پس از تجاوز به عمق ۲۵۰ کیلومتری میهن اسلامی با الطاف خداوندی مقهور جنگ الکترونیک حیر‌ت‌آور رزمندگان اسلام شد و با عملیات کنترل و هدایت خارق العاده بر زمین نشانده شد در معرض نمایش قرار گیرد.

آب خضر افزود: نمایش هواپیمای پهپاد آمریکا در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن پیروزی انقلاب اسلامی، داغ آمریکا و دیگر دشمنان ملت ایران را تازه خواهد کرد و شادی و نشاط مردم عزیز کشورمان را به دنبال خواهد داشت.
این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4247.html )