عنوان خبر:احمدی‌نژاد در جمع راهپیمایان 22 بهمن: سرسوزنی از خط الهی جدا نمی‌شویم
شنبه 22 بهمن 1390 - 18:55:52


این خلاصه پیام ملت ایران، امام و رهبری عزیز انقلاب است که ملت ایران سر سوزنی از خط مستقیم الهی جدا نخواهد شد/ گرچه امروز برخی ریخت و پاش‌ها و تخلفات صفر نشده اما دولت ایران پاک‌ترین دولت در همه دنیا است.دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور طی سخنانی در جمع راهپیمایان 22 بهمن با بیان اینکه همه جهان برای انسان خلق شده است، درباره اهداف و ماموریت اصلی پیامبران گفت که هدف اول از بعثت انبیا تعالی معنوی و کمال انسان است که پیامبران دارای بالا بردن انسان تا مرز خلیفه‌الهی آمده‌اند.

به گزارش پیام گلستان به نقل از صراط ، وی راهنمایی انسان‌ها برای برپایی حیات طیبه و زندگی سعادتمند در این جهان را دومین ماموریت پیامبران برشمرد و خاطرنشان کرد: تحقق این دو هدف بزرگ در گرو چند عامل است که اولی یگانه پرستی و عبودیت است.

رئیس جمهور ادامه داد: اولین دعوت پیامبران الهی دعوت به توحید است چرا که همه زیبایی‌ها و ارزش‌های انسانی و الهی و خیرات و برکات در سایه توحید و عبودیت خدای یگانه است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه عبودیت و آزادی دو روی یک سکه هستند، گفت که تا انسان به اوج عبودیت خدا نرسد، آزادی را تجربه نخواهد کرد.

"هر مقدار انسان از شر خودخواهی‌ها و ظلم‌ها آزاد شود به همان نسبت به خداوند نزدیک خواهد شد و هر مقدار به عبودیت خدا برسد،‌از آن سلطه‌ها آزاد خواهد شد".

وی تصریح کرد: تا کسی به طور کامل به عبودیت خدا نرسد، آزاد نخواهد شد.

رئیس جمهور عدالت را دومین عامل تحقق کمال انسان و برپایی جامعه طیبه دانست و اظهار داشت: بدون عدالت حقیقت انسانی شکوفا نمی‌شود و زندگی سعادتمند برپا نخواهد شد.

احمدی‌نژاد ابراز داشت: پیامبران آمده‌اند با کتاب و میزان برای اینکه بسترهای ذهنی و اجتماعی را به گونه‌ای به پا کنند تا بشریت قیام به عدالت کند. پیامبر عزیز اسلام و همه پیامبران الهی مامور به عدالت بودند.

وی با بیان اینکه علم سومین عامل تحقق کمال انسان و برپایی جامعه طیبه و زندگی سعادتمند است، اظهار داشت: بدون علم، حرکت در ظلمات و گمراهی است. همه پیامبران دعوت به علم کردند و دروازه‌های علم را به روی بشریت باز کردند.

رئیس جمهور ادامه داد: عشق و محبت دیگر عامل تحقق کمال انسان و برپایی جامعه طیبه است. بدون عشق و محبت انسان‌های روی سعادت و کمال را نخواهند دید و جنس پیامبران از رحمت،‌ عشق و محبت است.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه عبودیت، عدالت، علم و عشق و مهرورزی ارزش‌های جهانی منطبق بر فطرت الهی انسان‌ها است، یادآور شد: همه این ارزش‌ها از متن دین، راه دین و استقرار ارزش‌های دینی در جهان حاکم خواهد شد و همه پیامبران آمده‌اند که همین ارزش‌های الهی را ترویج کنند.

وی تصریح کرد: خداوند یک دین بیشتر نفرستاده و همه پیامبران یک دین به حقیقت را البته متناسب با ظرفیت انسان در شرایط زمان معرفی کرده‌اند که همه دین و کمال دین و نقطه نهایی دین توسط حضرت محمد (ص) آمد.

رئیس جمهور ادامه داد: انقلاب اسلامی با همین رو و اهداف و آرمان‌ها شکل گرفته و از جنس نهضت پیامبر (ص) و در همان راستا بوده است.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه انقلاب هرگز برای برپایی یک امپراطوری و تسلط بر دیگران ایجاد نشده بلکه برای توحید،‌عدالت و عشق، محبت و سعادت برای همه انسان‌ها و ملت‌ها است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران با این گروه و آرمان شکل گرفته و تداوم انقلاب و نیل به اهداف انقلاب نیازمند حفظ همین آرمان‌ها و اهداف است.

وی تداوم و حفظ انقلاب را نیازمند تقوای الهی و مجاهدت پی در پی و مستمر دانست و گفت: انقلاب اسلامی مانند نهضت پیامبران الهی و مقدمه ساز و تامین کننده شرایط برای حرکت آخر و انقلابی است که باید بیاید و جهان را سرشار از عدالت کند.

رئیس جمهور گفت: بنده اعلام می‌کنم این خلاصه پیام ملت ایران، امام و رهبری عزیز انقلاب است که ملت ایران سر سوزنی از این خط مستقیم الهی جدا نخواهد شد.

احمدی‌نژاد با اشاره به دستاوردهای عظیم 33 سال گذشته خاطرنشان کرد: در طول 33 سال عمر انقلاب در شرایط بسیار سخت و بداخمی و فشار دشمنان دستاوردهای بزرگ و افتخارآمیزی داشته‌ایم و به خصوص در سال‌های اخیر که  فشار و بدخواهی دشمنان چند برابر شده، دستاوردهای ملت ایران نیز چند برابر شده است.
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع راهپیمایان 22 بهمن با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب گفت: در بخش علمی امروز شاهد یک نشاط و جهش علمی در کشور هستیم.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب سالانه حداکثر 300 مقاله علمی داشتیم که در طول 5 سال برنامه چهارم تعداد مقالات علمی ثبت شده در مراجع جهانی از مرز 34 هزار و 800 مقاله عبور کرده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز در علوم پیشرفته صاحب حرف هستیم، خاطرنشان کرد: در نانوتکنولوژی 6 سال قبل رتبه 37 جهان و 6 منطقه بودیم که امروز رتبه 12 در جهان و اول منطقه هستیم.

وی ادامه داد: در بحث بیوتکنولوژی از رتبه 33 جهان به رتبه 14 رسیده‌ایم که در منطقه نیز رتبه اول را داریم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز بسیاری از داروهای پیچیده و نوترکیب را ساخته و صادر می‌کنیم، اظهار داشت: ظرف سه چهار سال آینده رتبه علمی کشور که در این بخش که عرض کردم به رتبه 5 یا 6 دنیا ارتقا خواهد یافت.

احمدی‌نژاد پیشرفت‌های کشورمان در زمینه علوم فضایی، ساخت ماهواره و پزشکی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: امروز ساخت ماهواره، ماهواره‌بر برای ارتفاعات مختلف، سکوی پرتاب و ایستگاه‌های کنترل زمینی در کشور بومی شده است.

وی همچنین درباره پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نوید علم و صنعت یادآور شد: این ماهواره اولین تصاویر شفاف از مراکز مهم جهان را مخابره کرد و الان در اختیار ما قرار دارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ظرف چند سال آینده ماهواره ملت ایران در مدار 36 هزار کیلومتر از کره زمین قرار خواهد گرفت، گفت: در بحث هسته‌ای جهان شاهد بود که مستکبران همه فشارها را وارد کرد تا ملت ایران هسته‌ای نشود اما امروز ملت ایران هسته‌ای شده و بخش مهمی از نیازهایش را خودش تامین می‌کند و در آینده نزدیک همه نیازهای ملت ایران توسط دانشمندان ایرانی تامین خواهد شد.

* افتتاح چند دستاورد بزرگ عرصه هسته‌ای در روزهای آینده

احمدی‌نژاد خبر داد: ظرف چند روز آینده دنیا شاهد افتتاح چند دستاورد بزرگ در عرصه هسته‌ای خواهد بود.

* 5 میلیون ایرانی دیگر سهام عدالت می‌گیرند

وی درباره واگذاری سهام عدالت ابراز داشت: به بیش از 40 میلیون ایرانی سهام عدالت واگذار شده و 5 میلیون دیگر در دست شناسایی هستند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود گفت: اجرای طرح عظیم هدفمندسازی یارانه‌ها از دیگر دستاوردهایی است که حرکت ملت ایران را به سمت شکوفایی و عدالت مضاعف کرد و به دنبال آن ظرف یک سال فقط در مصرف بنزین بیش از 15 میلیارد ریال صرفه‌جویی و در کیسه ملت ایران و برای ساختن ایران قرار گرفت.

احمدی‌نژاد کاهش فاصله طبقاتی را از جمله دستاوردهای هدفمند سازی یارانه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در همین یک سال ضریب جینی از 0.4 به 0.37 کاهش یافته که در طول یک سال کار بزرگی است.

وی با بیان اینکه تا پارسال وارد کننده بنزین بودیم اما امروز جزء صادرکنندگان اصلی بنزین، گازوئیل و فرآورده‌ها در جهان هستیم، تصریح کرد: در صادرات غیرنفتی که نشاندهنده فعالیت اقتصاد و تولید کشور است، یک معجزه اتفاق افتاده است.

" تا قبل از انقلاب سالانه نیم میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که در سال 83 به 7.5 میلیارد دلار رسید و در 10 ماه امسال از مرز 35 میلیارد دلار گذشته و تا پایان سال از مرز 43 میلیون دلار خواهد گذشت و این در حالی است که واردات کنترل شده و طی 10ماهه واردات کشور با 5 درصد کاهش مواجه بوده است".
محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع راهپیمایان 22 بهمن با بیان اینکه امروز فعال‌ترین بورس دنیا را داریم که نشان دهنده نشاط اقتصادی است، گفت: در کوچک سازی دولت طی این سال‌ها کل دولت 10 درصد کوچک شده در حالی که همیشه دولت‌ها در حال بزرگ شدن بوده‌اند.

* دولت ایران پاک‌ترین دولت در همه دنیا است

وی افزود: در طی این سال‌های گذشته تلاش شد که ریخت و پاش‌ها کنترل شود گرچه امروز برخی ریخت و پاش‌ها و تخلفات صفر نشده اما دولت ایران پاک‌ترین دولت در همه دنیا است.

رئیس جمهور درباره عملکرد دولت در بخش مسکن یادآور شد: وقتی آمار ساخت و ساز و مسکن کشورمان منتشر می‌شود بسیاری از سیاستمداران دنیا تعجب می‌کنند.

"یک میلیون 400 هزار مسکن روستایی نو سازی شده است که 12 برابر مدت مشابه قبل است و بیش از این مقدار نیز در شهرها نوسازی صورت گرفته است."

* 25 هزار مگاوات به ظرفیت کشور افزوده شده/ امروز صادر کننده اصلی برق در منطقه هستیم

احمدی نژاد افزود: در طول 5 و 6 سال گذشته 25 هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور اضافه شده که ما امروز از صادر کنندگان اصلی برق در منطقه هستیم.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری‌های صنعتی تا سال 57 فقط 688 میلیارد تومان بوده که از سال 57 تا 58 نیز 21 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی انجام شده اما از سال 81 تا الان بیش از 100 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی شده است.

رئیس جمهور با اشاره به تاسیس صندوق توسعه ملی نیز گفت: طی 50 سال اخیر هر سال همه درآمد نفت خرج شده و حتی بعضی از سال‌ها برای تامین مخارج دولت قرض شده است اما از سال گذشته صندوق توسعه ملی در کشور ما تاسیس شده است که سال اول 20 درصد کل درآمد نفت در آن ذخیره و از سال دوم هر سال 3 درصد به آن ذخیره افزوده می‌شود.

احمدی‌نژاد در همین زمینه یادآور شد: برای اولین بار در طول تاریخ کشور پارسال و امسال دولت بیش از 30 میلیارد دلار را برای ساخت کشور ذخیره کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در عرصه جهانی ملت ایران الهام بخش و اثر گذار بوده است، گفت: برخورد از موضع عدالت، قدرت و برای صلح و امنیت جهانی ملت ایران، گفتمان حاکمان بر جهان که گفتمان سلطه طلبی، خودخواهی و توجیه استکبار بود را به گفتمان عدالت، آزادی و توحید تغییر داد که امروز هر جای عالم می‌رویم. صحبت مردم و خواسته‌هایشان عدالت و آزادی است.

رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: کار دیگر ملت ایران شکستن یک بت جدید نوین بود. استعمارگران برای سلطه بر ملت‌ها بت رژیم صهیونیستی را درست کردند که ملت ایران با شجاعت این بت را شکست و زمینه آزادی ملت‌های غرب را آماده کرد.

احمدی ‌نژاد با بیان اینکه برای رسیدن به قله‌ها و آرمان‌ها باید با وحدت، تقوا و مجاهدت بیشتر تلاش کنیم، درباره اوضاع منطقه و جهان خاطرنشان کرد: به عنوان اصل خدشه ناپذیر ملت ایران، آزادی، عدالت، پیشرفت و اعمال حاکمیت ملی و کرامت را حق همه ملت‌های عالم می‌دانیم و بر این حق الهی پا فشاری می‌کنیم چرا که همه ملت‌ها حق دارند آزاد، با کرامت، پیشرفته و مرفه باشند. البته به دست آوردن اعمال این حق باید با همدلی، کار و تلاش اتفاق بیفتد.
این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4252.html )